Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az igaz hogy ha súlyzós...

Az igaz hogy ha súlyzós edzést csinálok, akkor a lábamból nem fogok semennyi zsírt leadni? Mert egy kis változást én észrevettem, de itt mindenhol azt írják, hogy így van.

Figyelt kérdés
Természetesen láb-gyakorlatok.
2012. jún. 6. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha szálkásító diéta megy mellé, akkor mindenhonnan lemegy a zsír.
2012. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos csak úgy van időm, hogy heti három kondi, és akkor utána max még tudnék futni, (meg hétvégén) de úgy hallottam, hogy nem tesz jót, ha súlyzós edzés után végzünk aerob edzést. A futás vagy a bicikli annak számít egyáltalán?

Az étkezésről annyit, hogy különösebb diétát nem folytatok. Nem eszek annyit mint egy ló, figyelek a szénhidrátra és eszek sok gyümölcsöt. 167cm vagyok és 64 kiló. A combom elég vastag, és össze is érnek. Szerintem 5 kiló minusszal elégedett lennék.

2012. jún. 6. 22:11
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem jól hallottad.;)

Súlyzós után mehet aerob edzés csak fordítva nem.

Gyümölcsöt ne egyél diétában, nem túl jó a sok gyümölcscukor.

Így állítsd össze az étrendet: [link]

2012. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 *Glissade* ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tudom, hogy nyárra már jobban akarsz kinézni... de döntsd már el, hogy mit akarsz!

Fogyni, vagy izmosodni?

Mert akkor aszerint kéne étkezned!


Hogy a kérdésedre válaszóljak, csak részben van igazad...

Minél több izom van rajtad annál, magasabb az alap kalória igényed. Vagyis annál többet ehetsz anélkül, hogy meghíznál.

Tehát ha elmész kondizni (és azt jól csinálod), de a kaján nem változtatsz, akkor pár hónap múlva elvileg, fogyni fogsz. Mert egy idő után kalória deficitet érhetsz el, ezzel a módszerrel is.


"A futás vagy a bicikli annak számít egyáltalán?"


Attól függ, hogyan csinálod...a gyakorlat végzésének a módja határozza meg. Ha nagy intenzitású mozgást végzel, akkor függetlenül attól, hogy "aerob" mozgás-e (futás, biciklizés) az már jó eséllyel anaerob mozgás lesz. Tehát a futás közepes sebességgel aerob mozgás, de a sprintelés már anaerob.

2012. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

elsősorban fogyni szeretnék:) de nem fogom előírni itthon, hogy milyen kaja lehet. (a napi gyümölcs adag pedig belefé

r a napi szénhidrátmennyiségbe.

szóval mikor tegnap azt olvastam, hogy a súlyzós edzés nem segít a fogyásban akkor kicsit rosszul éreztem magam, hogy feleslegesen csinálom.Ha tudom is, hogy nem felesleges, de fogyni nem fogok tőle. De ha ezen múlik akor kocogok utána. (nem fogok sprintelni...:D)

2012. jún. 7. 06:56
 6/18 A kérdező kommentje:

jah persze jó lenne ha látszana nyárra, de nem az a célom, hanem hogy majd egyszer valamikor olyan lesz amilyennek szeretném.


köszi, hogy írtatok :)

2012. jún. 7. 06:59
 7/18 anonim ***** válasza:

Én csak segíteni szerettem volna a gyümölcsös jótanácsommal, természetesen nem fontos megfogadni, de mint 26 éve edző ember, aki rengetegszer leszálkásított már, hidd el értek hozzá, hogy mi a különbség a szénhidrátok között. Nem csak a mennyiség számít, szálkásításnál fontos hogy összetett szénhidrátokból álljon a bevitel. A gyümölcsökkel az is a baj, hogy nem töltik fel az izmok glikogénraktárait, csak a májban tározódnak és ha az tele van megy zsírba. De megint csak nem kell nekem hinni, mindenki úgy csinálja ahogy akarja.:)

Azért mégolvasgass kicsit: [link]

2012. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De most napi egy két gyümölcs sok? szerintem nem szabad kihagyni az egészséges étkezésről. Egyébként hiszek neked, de azt is tudom, hogy vannak dolgok amiket nem fogok kihagyni, amik lehet lassítják a fogyást, de nem akarok én Rubint Réka lenni.
2012. jún. 7. 07:35
 9/18 anonim ***** válasza:
Napi egy-kettő mehet.;)
2012. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
és ha a biciklit választom a futás helyett mint aerob edzést akkor az milyen intenzitású legyen? Tegyük fel, hogy a nehézség 1-10ig van. Akkor melyik fokozat?
2012. jún. 7. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!