Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 105 kg vagyok és 185 cm er...

105 kg vagyok és 185 cm er magas .20kg felesleg van rajtam. Ezt hogyan tudnám ledolgoznni? Ugy hogy ne veszítsek izmot. Konditerembe nem tudok járni mert nincs rá keret. De othon van kb 10kg kézi sulyzo.

Figyelt kérdés
hogy tudnám ezt elérni?miylen étrend és edzés kell hozá? légyszíves normális válaszokat írjatok.
2012. jún. 13. 18:34
 1/6 dirtboy ***** válasza:

szálkásító diéta kell és aerob mozgás heti 3-4x40-50perc


mellé nyugodtan emelgetheted a súlyzókat az nem baj sőt jó is de fogyni nem attól fogsz.

2012. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

az aerob edzésbe bele tartozik a futás is??

az uszásal is lehet zsírt égetni?

2012. jún. 13. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
futás, úszás, biciklizés ilyenek
2012. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

ige bele tartozik


Aerob edzés


Olyan mozgásforma, amely egyszerre mozgatja meg a nagy izmokat –a láb mindenképpen a mozgás alapja– de alacsony intenzitással, ezáltal nem okoz az izmokban a súlyzós edzéshez hasonló terhelést, glikogénürülést stb. A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, pl. tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak, mert van idő arra, hogy az amúgy időigényes aerob folyamatokat a zsírok zsírsavakká bontását stb. elvégezze, mivel nincs hirtelen, gyors, intenzív izommunka. A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba. Ez a zsírégető edzés.

Aerob edzés a gyaloglás gépen vagy gyalog, a futás (az edzetteknek, akinek nem emelkedik meg a pulzusa), ellipszistréner, bicikli, stb.

2012. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én diétázni nem diétáztam, bicikli, először csak 10- 20km erek és szépen lassan emeltem... mondjuk én mindig szerettem bringázni, és most már teljes hétvégés túrákat tolok. 150 fölött voltam, most 110 vagyok de még mindig van mit fogynom, de sokkal jobban érzem magamat a bőrömben.


A nem diétázásról mondjuk annyit, hogy ez nem teljesen igaz, mert régen korlátlan mennyiséget ettem, amikor éppen akartam, most reggeli, ebéd, vacsi, + 10órai meg uzsi de az csak valami könnyű nasi és vigyázok a napi kalóriabevitelre, + házi dokimmal úgy egyeztünk meg, hogy 5 kilónként elmegyek laborvizsgálatra 100 kilóig...

2012. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kerékpár, főleg nyáron fogyaaszt, 3 óra kerékpár, a városban teklergés eszméletlen hatékony
2013. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!