Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidoba videókon úgylátom,...

Aikidoba videókon úgylátom, mintha hagynák magukat vezetni az ellenfelek, nem? Mennyire hatásos ez az önvédelem?

Figyelt kérdés
utcán nem hiszem, hogy ilyen jófejek lesznek a támadók, mint a videókon szereplő partnerek
2012. jún. 20. 15:04
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesznek jófejek csak az ízületfeszítések sem azok, ha valaki nem jó uke és jól megcsinálnak rajta egy aikido vagy jujutsu technikát az minimum részleges szakadás (ha vigyáznak rá), de törések és teljes szakadások élesben.
2012. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

igen,

viszont a dobások, meg a körkörös mozgások amiket látok a videókon, olyan simán vezetik magukat hogy csak na

a valóságba pedig nem így van

2012. jún. 20. 15:35
 3/41 A kérdező kommentje:
vagyis nem hagyják így magukat vezetni az emberek, és nem kerülnek ilyen könnyen légiesen a földre sem, mint ahogy az a videón látható
2012. jún. 20. 15:38
 4/41 anonim válasza:

Csak a szemléltetés miatt csinálják így a videon, hogy lásd magát a mozdulatot. Ha jól megfigyeled igazából a támadó lendületét használja fel a védekező egy-egy technikában.


Ez a "küzdősport" nem az erőről szól, hanem a támadó lendületének kihasználásáról.


Képzelj el egy igazi támadót, aki jön nagyon nagy lendülettel. Pik-pak megforgatod a saját tengelye körül. Kettőt pislant és a földön van.


Valóban vannak olyan technikák, akik káros a csontokra és az izületekre nézve :) Ha jól tudom ezért tiltották be a versenyeket is (javítsatok ki, ha tévedek)

2012. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:

Nem tudom megnézni a videot sajnos, mert a munkahelyem vagyok. De gondolom, hogy a videon azt látod, hogy ne fogja meg egy-egy "körkörös" elvezetésnél a védekező a támadó kezét. Éles támadásnál viszont ezt megteheti és emiatt mégjobban ki tudjazökkenteni az egyensúlyából.


Azt is megteheti, ez egy nagyon egyszerű mozdulat, hogy mikor jön a támadó, kitér a támadás elől (használhatja is a kezét, hogy elvezze valamennyire a támadóét). A védekező a támadó mögé kerül és egyszerűen a támadó hátsó háromszög pontjába lehúzza a támadó vállát. (Nem tudom mennyire írtam le jól, hogy elképzelhető legyen).

Ezt állásban nehezebb megcsinálni, mivel nincs lendület.

De képzeld el, hogy mész nagy hévvel, mert megakarod verni és egyszer csak hátul lerántják a válladat. Nincs az az isten aki megállít a hanyat eséstől.


Én lány vagyok és edzettem igazi nagy dömperekkel, akik nem sajnáltak a nemem miatt. És őket is le tudtam nyomni. Csak ki kell használni a lendületüket.

2012. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
Ja nem is linkeltél videot, bocs :)
2012. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Utcán lehet hatásos.Azért mondom,hogy lehet,mert ez főképp a tanulótól függ.Vannak olyan helyzetek,amikor a

feszítések,

csavarások jól működnek és van hogy kevésbé.Utcán a támadó

valószínűleg nem számít rá,hogy valaki elvezeti a támadá-

sát és ellene fordítja,viszont ehhez gyorsaság és pontos-

ság kell. A videókon meg azért vágódnak olyan könnyen földhöz a partnerek,mert ez egy kontratechnika.Ha nem tennék,valószínűleg megsérülnének (persze betonon azért máshogy végződne az esés is).

2012. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
Egyébként nagyon jó az aikido. Ha érdeklődsz iránta, szerintem nyugodtan próbáld ki.
2012. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

ma 17:16

az utolsó mondatodra reagálnék, mert a kérdés maga erről szól, tehát a videón adott egy kis seggdugó alak meg egy nagydarab, akit leterítenek, na hamost ez a nagydarab éles helyzetben támadna, akkor a seggdugó edző hiába próbálná leteríteni, ha a támadó mereven állna akkor sem történne semmi, ha a nyakába csimpaszkodna akkor sem billentené ki az egyensúlyából

2012. jún. 20. 18:24
 10/41 anonim ***** válasza:

Nem kell lebecsülni a kisebb darab edzőt sem,nem lehet így megállapítani hogy mire képes.Ha meg a támadó mereven beáll,

akkor egyszerűen más technikát használ(kezdők gyakori hibája,hogy ragaszkodnak egy begyakorolt technikához-még ha adott helyzetben nem jött be,akkor is).

2012. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!