Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot keressek,...

Milyen küzdősportot keressek, ha csak meg akarom védeni magam?

Figyelt kérdés

Pl ha belém kötnek, meg megütnek, akkor azért vissza tudjak ütni, meg ha hosszabb bunyóba keverednék, akkor ne verjenek laposra. Félre értés ne essék, nem akarok senkit se péppé zúzni, csak jó lenne tudni megvédenem magam, ha valaki belém köt. Persze elsődleges cél, hogy edzésen szétverjem a zsákot és levezessem a feszültséget és az ideget.

Meg ebben a klipben milyen bunyót tol a csávó? http://www.youtube.com/watch?v=RCeo7LcCDPE



2012. jún. 15. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha önvédelem, akkor Aikido, de abban nem ütsz zsákot.
2012. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hátha kimondottan önvédelem akkor ki,ha bunyózni akarsz tudni akkor thai box.
2012. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 clint ***** válasza:
sztem a videón savate van avgy valami hasonló karate fajta.
2012. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem az ökölvívást írtad körül a leginkább.

megtanulhatsz rendesen ütni és nagyon jó benne a védekezés.

egy jó bokszolót elég nehéz eltalálni.

minden edzésen van zsákolás és az edzés állóképességileg is nagyon megterhelő,szóval lenyugodsz tőle az biztos.


a vidiben meg egy ilyen illegális paraszt bunyó van.

ők is elsősorban ökölvívó edzéssel készülnek,de persze mivel a szabályok ott időként rugalmasak,néha fognak,rúgnak,fejelnek és harapnak is.

ilyesmi ez amúgy élesben-

http://www.youtube.com/watch?v=BL43wpXEGFM&feature=related

filmen meg ilyen

http://www.youtube.com/watch?v=onwSYi7khrM

2012. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki beléd köt az nem önvédelem.
2012. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nos a videóban csak pár ütés van, nem igazán lehet besorolni pontosan.

Ha nagyon kemény akarsz lenni, és érdekel is ez a fajta sport, az két dologból tevődik össze(a ketrecharcosok is kb ezeket nyomatják): kick-box/muay thay (választhatsz)+földharc (ebből legjobb a jiu jitsu, de manapság már az edzőtermekben is összeválogatják a leghasznosabbakat, attól függetlenül, hogy melyik harcművészethez tartozik).

Viszont, ha nem érdekel, és tényleg csak meg akarod védeni magad, akkor az "Önvédelem" a te sportod. :) Igen, van, amit csak simán önvédelemnek hívnak, és a katonáknak is ezt tanítják, hogy minél egyszerűbben, gyorsabban hatástalanítsák az ellenfelet(nem kinyírni vagy ilyesmi, csak olyan fogasba fogni, amiből ha akarod, elengeded, ha akarod, szétütöd, ha akarod, eltöröd a kezét). Minek állnál le pofozkodni(mondjuk ütni is megtanítanak benne, de nem ez az elsődleges cél), ha könnyen, gyorsan(és nem utolsó sorban látványosan) el tudnád venni a kedvét attól, hogy ismét megtámadjon. Remélem segíthettem. :P

2012. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Atheus válasza:

Ez érdekes kérdés. Ugyanakkor úgy gondolom, nincs is rá konkrét válasz. Próbálj ki néhányat és amelyik megtetszik, műveld tovább.


Amíg effektíven tudod használni (aka: meg tudod magad védeni) akkor teljesen megfelel.


--

REKLÁM KÖVETKEZIK:

Csak, hogy mondjak valami konkrétat is és ne csak talányokban válaszoljam meg. Mint Wing Chun gyakorló, csak ajánlani tudom azt a stílust, kihúzott már a csávából. Ugyanakkor ismerősöm Karateka, míg másik Kendoka és ugyanezt tudják elmondani.

REKLÁMOT HALLOTTAK

--


Az 'önvédelem' önvédelmet már mondták, és a válaszolóval egyet értek. Utca-szituációkhoz más nem is kell.


Halkan megjegyzem viszont, hogy a harc egyik alapszabálya: defenzív beállítottsággal NEM lehet nyerni.


--

Remélem tudtam segíteni, az elkövetkező edzéseidhez pedig sok sikert. :)

Tiszteletem.

2012. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!