Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő s fehérje vagy...

Tömegnövelő s fehérje vagy dextróz és fehérje a jobb tömegelésre?

Figyelt kérdés

67kg vagyok s szeretnék elkezdeni edzeni az étrendet már megterveztem, azt nem tudom, hogy jönnék ki olcsóbban kiegészítők terén? Egyáltalán mi lenne a hasznosabb, tömegnövelő s protein vagy protein mellé dextróz. Tömegnövelőből a Volumass 35 pro-t néztem, míg proteinből Scitec 100% whey protein professional-t. Vitargo-ra nemigen lenne már pénzem, nem tudom mennyivel rosszabb a szőlőcukor mondjuk?

Célom 80-85kg elérése lenne. Mit gondoltok mennyi időt venne ez igénybe kb, ha minden rendjén van?


2012. jún. 20. 20:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

a legjobban így jössz ki veszel egy jó fehérjét nem ezt a sciteces baromi drága terméket! + mellé edzés után szőlőcukor reggel meg zabpehellyel megiszod a reggeli adag fehérjét


itt egy jó és olcsó fehérje

[link]


nem csak hogy olcsó de a vaníliás nagyon finom!

2012. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Zakathol ***** válasza:

A szőlőcukor csak annyiban rosszabb, hogy a gyomorba vizet vonz, amitől tovább lesz telítettség-érzésed. Így a turmix után nem biztos, hogy tudsz 40-50 perc múlva szilárdat kajálni. Nekem legalábbis néha nehezen megy.

A vitargo ezzel szemben gyorsan átmegy a gyomron.

2012. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Fehérjét akkor megcserélem erre, esetleg SimpleWhey-el kapcsolatosan van valamilyen tapasztalatod?


Vitargo akkor csak a telített érzéssel kapcsolatosan jobb, semmi másban?

Ezt leszámítva akkor sokkal jobban megéri dextrózt vásárolni, mert költséghatékonyabb jócskán.

Kár, hogy a fehérjék ilyen drágák...

2012. jún. 20. 21:24
 4/29 anonim ***** válasza:

A tömegnövelőt Te saját magad is összeállíthatod, ráadásul, úgy, hogy az arányokat a saját igényeidnek megfelelők. Vegyél whey (és vagy kazein, tojás fehérjét) alapanyag szinten is!! Így jóval olcsóbban jössz ki. Főleg, ha Stillmass-t vásárolsz, mivel adalékanyagot sem tartalmaznak.


Vegyél creatin monohydrátot 1kg 3.990Ft

Vegyél dextrózt és/vagy maltot (550Ft/kg vagy 750Ft/kg)

Még jobb a Palatinose 4.400Ft/2kg


Keverd össze úgy hogy 40/60 arányú legyen a protein és a szénhidrát aránya. Tegyél minden adagba 5-7g creatint. És az alap tömegnövelőd már is meg van.


Még "durvább" tömegnövelőt szeretnél, akkor tegyél hozzá 6g BCAA-t. Esetleg 3-3g Leucint HMB-ét. Itt is ajánlom a Stillmass-t, mivel semmi a termék érétkét csökkentő adalékanyag nincs benne. Dobj hozzá MCT port, és Omega port (esszenciális szírsavak).

Aztán számold ki így mennyibe kerül, és mennyibe kerülne ha egy előre gyártott dizájnert vásárolnál, ugyan ilyen alapanyag tartalmú összetevőst!!!!

2012. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

A Scitecen túl is van élet

Szerencsére

2012. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Veszel egy ilyen proteint, akár 11.900Ft-ért

[link]


Eleve kapsz egy 100%-ban whey alapanyagot. 19g BCAA-t /100g emésztő enzimeket, és vitmain komplexet

2012. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Nem akarsz szöszmötölni vele?


Akkor itt egy tömegnövelő

4kg-os ráadásul nem egy cukor halmaz, hiszen 35%-ban whey proteint kapsz /100g-ban.

Minden adagban 5g creatin, és 2,5g taurint.

Az ára pedig igen barátságos. 10.550Ft


[link]

2012. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Zakathol ***** válasza:
És ezt ki vizsgálta be?
2012. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
csak minőségi dolgok érdekelnének. pihenőnapon hacsak pr. megy az jó? persze többet ks eszek
2012. jún. 20. 21:50
 10/29 anonim ***** válasza:
és ki nem
2012. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!