Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítéshez elegendö az...

Testépítéshez elegendö az étkezésem rendszerességére, illteve, fehérje és szénhidrát bevitelére figyelni?

Figyelt kérdés
Kezdő testépítő vagyok, fogalmazzun ugy edzek napi szinten, megvannak hozzá a saját gépeim, (fekpad, sulyzók stb..) Nem engedhetem meg magamnak család mellet az iylen drága tömegnövelőket illetve porokat, tablettáka., De nem is nagyon ismerem őket. Izom növekedéséhez elegendő egy jó edzés terv illetve az étkezésemre való odafigyelés? Fehérje bevitel természetes tápanyagokkal? Tojás, Tej, Csirke mell,stb? vagy igy éveket kell várni a szemmel látható válltozásra? Ha még lehet egy kérdésem, feltenném. Tojás, olvastam rolla hogy 7 gramm fehérje van benne fehérjével sárgájával eggyütt. Viszont sokan mást mást mondanak. Sütve jó valaki nyersen beleturmixolja a tejbe. Hogy előnyösebb? és miért? Előre is Köszönöm!
2012. jún. 22. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát sokkal több idő kell hozzá, de hová is sietnél, nem ráérsz?
2012. jún. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha be tudod vinni szilárd kajával is a napi 2-2,5g*testtömegkg fehérjét és 5-6g*testtömegkg szénhidrátot, akkor tudsz fejlődni így is. Edzés után viszont nagy előnye van egy tejsavóproteinnek a gyors felszívódás miatt.

Nyers tojást SOHA ne egyél, mert:

1. Szalmonellás lehetsz

2. Fel sem szívódik nyersen a fele sem.

3. Vitaminhiányt okoz: a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint.


Szóval sütve vagy főzve mehet a tojás és ne barkácsolj nyers tojásból turmixot.:)

2012. jún. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szalmonella nem a tojásban van, hanem a héjon.

Ha megmosod a tojást, nyugodtan eheted nyersen is, semmi bajod nem lesz, fertőtleníteni kell a héjat.

Egyedül a kacsatojás, ami nyersen sem fogyasztható.

2012. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, a belsejében is lehet, de ha még igazad is lenne (de nincs), ott van a tény, hogy nem tudod felhasználni a nyers fehérjét + H-vitamin hiány:)
2012. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tojás egy lélegző organizmus, a héjon pórusok találhatóak, de tyúktojás esetén a szalmonella nem tud bejutni a belsejébe, hát hogy ennénk akkor madártejet pl?

Szalmonella pusztulásához minimum 60 fok kell, madártejet úgy összerántaná, hogy nem ennéd meg. Legtöbbet ettől az ételtől is fertőződnek meg, mert nem mossák meg a tojást.

A boltban kapható tojást ózonnal kezelik, azzal nincs ilyen probléma.

A felszívódás más kérdés, nem éri meg nyersen enni.

2012. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Madártejet sem kell enni. De én meg arra találtam cikket, hogy a belsejében is mehet. Na mindegy, mert megint értelmetlenül kötözködtél, hiszen elismered, hogy nem szívódik fel , tehát nem javasolt a nyers tojás, ez a lényeg.
2012. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lényeg ennyi, testépítés szempontjából nincs értelme.

Hogyne kéne már madártejet enni, egyik legjobb felhasználási módja a tojásnak:)

2012. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!