Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing tsun kung fu jobb mint...

Wing tsun kung fu jobb mint akármelyik karate? Tegyük azt kyokushin. Sokkal több, értelmesebb, használhatóbb technika van a wing tsunban szerintem pedig 8 évig karatéztam.

Figyelt kérdés
így lealázhat egy olyan aki mondjuk két éve jár kung fuzni? Ez vonatkozik más karatésra is.
2012. jún. 25. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy karatemestert ugyanúgy nem aláz meg egy kung fu mester sem. Csak ott mesterekről beszélünk. A művelés szintje számít, mind1, minek nevezed, karaténak, kung funak, bárminek. Egyiket sem alázásra találták ki. Aki aikidozik 15 éve és te mereven rátámadsz ütésekkel, ottfelejted a kezed és véged, már fekszel is kicsavart kézzel.
2012. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy danos vagyok (28 éves) sok kérdéssel. éppen erről beszélek. volt már rá példa hogy egy gyerek 11-12 évig járt karatéra kő kemény mint a szikla és egy két éve kung fuzó gyerek kivédte minden támadását. na erről beszéltem.
2012. jún. 25. 23:24
 3/12 A kérdező kommentje:
mellesleg muszáj támadni mert az aikidos azt várná :D
2012. jún. 25. 23:25
 4/12 A kérdező kommentje:
egy harmadik hozzászólásnak tehát egy karatés is leverhet egy kung fust?
2012. jún. 25. 23:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked is azt a dokumentumfilmet kellett volna látnod, amit én láttam régebben a nat geo-n.

Ezt kutatták, melyik ősi stílus a hatékonyabb.

Megkértek két mestert, mérjék össze erejüket, egyik a kung-fu, másik a karate igen magas szintű művelője volt, ketten lehettek együtt vagy 150 évesek.

10 perc után kiegyeztek döntetlenben, nem tudtak egymással mit kezdeni. A végső konzekvencia ez volt, hogy mind1, milyen stílus, a művelés szintje a lényeg és az ellenfél ismerete. Mindkét mester beismerte később, hogy több stílust is tanulmányoztak, mert az ellenfél ismerete is fontos, nemcsak önmagunk ismerete.

Ebből kiindulva biztos le tudna győzni egy kung-fust egy karatés is, ha ismeri és elég magas szinten van.

2012. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

eléggé buta kérdés.

van egy haverom,soha nem járt semmire,otthon van egy zsákja,azt püföli 20 éve.

na ez a fickó mindenkit levert eddig utcán,karatést,ökölvívót,k1est.

lejött edzésre is,az edzőnek is olyat bevert,hogy leült.

aztán persze felállt és szétcsapta,de nem volt egyszerű dolga.

szóval az emberen múlik,a gátlástalanságán az akaratán,hogy milyen és mennyire jó a bunyóban.

az adott stílus amit választ,csak kiteljesíti a képességeit.

de ha egy nyúl van a szívében valakinek,akkor járhat 20-30évig is edzésre,gyönyörű mozgása lesz,de verekedésben le fogják verni,mint a sz@rt.

2012. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szerintem egyáltalán nem volt hülye kérdés. csak azt akartam megtudni hogy akkor érdemes e folytatni a karatét. persze érdemes csak kíváncsi voltam véleményekre. hát ez igen egyértelmű,jobb harcművészet nincs csak jobb harcos. de igen ez valóban ember függő.
2012. jún. 26. 09:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Ismét elmondom, a stílus csak a kereteket adja, de a harcost az egyéni képességei határozzák meg. Nincs jobb meg rosszabb stílus.

Egyébként igen, lehetséges, ha mondjuk a kung fus kiemelkedő tehetség, és két év alatt mondjuk napi 5 órát edzett heti hatszor, a karatés meg 10 évig eljárt heti három edzésre. Akkor igen. De ha mindketten hasonlóan sok tapasztalattal rendelkeznek, akkor igen valószínű hogy mondjuk 10 küzdelemből legalább 5/5 vagy esetleg 4/6 lenne az eredmény.

2012. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elég szomorú hogy a karatét 1 dan után a kyokushin karatét verekedésnek fogod fel nem élet stílusnak.Ezt még énis tudom 2 év után.Már bocs
2013. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legutóbbi hozzászólással maximálisan egyetértek.
2013. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!