Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni edzeni,...

Szeretnék elkezdeni edzeni, formálódni és segítség kéne. Hogyan tegyem? Többi lent.

Figyelt kérdés
18/L 165cm vagyok, 60kg. Szerintem az alapok megvannak hozzá, hogy jó alakot csináljak magamnak,mert kövér nem vagyok inkább zsíros,fenéktájékon naribőrös, de a fogyókúrában nem hiszek.Mert nem lehet örökké fogyózni.. :D Szóval ha visszafogom a kenyér meg pékáru evést, de néha néha azért eszek csokit meg chipset azért lehet esélyem?Ha mellette mondjuk biciklivel, vagy sétálva közlekedek, illetve elmegyek lépcsőzni(sportpályára, nem lépcsőzőgéppel) ahogy az időm engedi egy 7-en, mondjuk 5ször?

2012. jún. 30. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Lépcsőzés jó lesz, de a csoki és csipsz az kuka szerintem. Kicsit vedd lejjebb a szénhidrátot és a fehérjét emeld meg napi 2,5-3g*testtömegre. Ch pedig 1,5-2g*testtömegkg.
2012. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha elszántabb vagy:

Napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

ezeket kajáld:

fehérje: sovány húsok, tojás (sosem nyersen!), sovány túró, protein tápkieg.

ch: zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Mindent nyersen mérünk és számolunk.

Itt találsz mintaétrendeket és tápanyagtáblázatot is:

[link]


Diétás étrend összeállítása: [link]

2012. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt a link: [link]
2012. jún. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát igazából nem nagyon van lehetősegm van azt enni, amit akarok, hanem amit anyukám főz, vagy van itthon.. :D sajnos. persze visszafogom a mennyiséget is, meg cupákokat sem fogok enni, de ez nem kivitelezhető, hogy külön étrenden legyek..
2012. jún. 30. 14:42
 5/8 anonim ***** válasza:
okés, azért leírtam, hogy miket kéne, hogy ha lehet törekedj rá, már azzal is jobb lesz.
2012. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megbírod beszélni anyukáddal. Én is azt tettem. Eddig szinte egész nap gép előtt ültem. Megmondtam neki ha finanszírozza az étrendet(kiegészítők nélkül). Akkor jóval kevesebbet gépezek így is pénz spórolva. Amit ő vesz a családnak ennivalót ahhoz hozzá se nyúlok csak amit nekem vesz. Ráadásul többet segítek itthon pl.: kertbe, főzésbe. Belement és 2hét után már a hús, rizs elkészítésével se volt gondja mivel azt is megtanultam. Ja és a sok szemét helyett a rendes étrend +kevesebb gépezés még olcsóbban is jött ki.
2012. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is szabad hinni a fogyókúrában, mert az úgy rossz, ahogy van. Diéta a neve, és nyilván nem lehet örökké, mert annihillálódnál :D


A helyes táplálkozás meg nem csak az alak miatt fontos, hanem az egészség miatt is. Egyre szarabb kajákhoz jut csak hozzá a magyar ember a boltokban, plusz több az egyéb egészségkárosító hatás is, szóval szerintem időben kell csinálni valamit, mert ki tudja, hova jutunk tíz év múlva... a családod is rávehetnéd a helyes étkezésre, sőt, ha a szar kaják helyett jókra költötök, nem is lesz sokkal drágább.

2012. jún. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zakathol ***** válasza:

#7: A diéta nem a szálkásítás neve...


Diéta minden olyan táplálkozási módszer/szokás, amelyben egy adott célnak megfelelően válogatott mennyiségű és minőségű tápanyagot fogyasztasz.


A tömegnövelő- és szálkásító diéta is diéta.

2012. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!