Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők? Edzésterv jó?...

Testépítők? Edzésterv jó? 16/F kb.70kg

Figyelt kérdés

Ahol nem Írom külön ott 3-4 (munka)sorozat 6-12 ismétlés, hogy sorozatonként kicsit növelem a súlyt és csökkentem a ismétlést.


1.nap mell-bicepsz-has

30 fokos nyomás

fekvenyomás( hetente váltom hogy melyik nyomás megy kézisúlyzóval, de mindig egy ilyen egy olyan)

tárogatás

ha nem elég a mell, akkor kézisúlyzós nyomás, olyan padon amelyiken aznap rúddal nyomtam

bicepsz állva rúddal 5x 6-12

45 fokos padon ülve beforgatós

és ha ez a kettő nem elég akkor a végén egy kis koncentrált is 2x10

hasprés 4x amennyi megy

lábemelés húzódzkodón függeszkedve 3x amennyi megy

2.nap: comb-vádli

guggolás 3-4x15-20

kitörés

merevlábas felhúzás

álló vádli 2-3x amennyi megy

ülő vádli ölemben tárcsával 2-3x amennyi megy


3.nap pihenő


4.nap: váll-tricepsz-has

vállból nyomás vagy arnold nyomás

oldalemelés

döntött törzsű oldalemelés

szűknyomás vagy toloódzkodás, hogy feltámasztom a lábamat és ölemben tárcsa van

valamilyen tricepsznyújtás( homlokra engedés vagy fej fölött egykezessel)

lórugás

hasprés 4x amennyi megy

lábemelés húzódzkodón függeszkedve 3x amennyi megy


5.nap hát-trapéz-vádli

húzódzkodás szélesen 50 ismétlés, amennyi sorozatból összejön

döntött törzsű evezés

fűrészelés

hipernyújtás vagy felhúzás hetente váltogatva 3-4X15-20

vállvonogatás

álló vádli 2-3x amennyi megy

ülő vádli ölemben tárcsával 2-3x amennyi megy


6.nap pihenő


7.nap meg elölről az egész


Amint látjátok elég változatos, próbálom nem mindig ugyanazokat csinálni.


Valami aerobot csináljak? vagy nem kell amíg tömegelek? csak majd ha elérek a diétához? (tudom ha keménye veszem a kaját meg az edést is akkor is egy-másfél év az első diéta)


Mivel suliba járok, ősztől megint, étrendbe majd látjátok a furcsaságokat.


1. étkezés reggeli zabpehely, tojásfehérje

2. sulbian vagyok teljes kiőrlésű toastkenyér, hal

3. iskolai menzai kaja (tehát ez csaló étkezés, de általában jó kis kaják szoktak lenni) Ja és itt mennyiséget se tudok mérni.

4.étkezés csirke-rizs-zöldség

5.étkezés csirke-rizs-zöldség

6. lefekvés előtt túró, hogy legyen éjszakára kazein


edzés után vpx sygnex, vitargo aminostar turmix.

protein takarékosságból megy csak edzés utánra.


2g fehérje, és 4-4,5g ch ts.kg/nap (ez kevés,mert ha nem fejlődök, majd megemelem)


Összességében milyen az edzésem? Arra is írjatok lécci! Főleg ha ti kicserélnétek valami gyakorlatot másra akkor azt írjátok!!!


2012. júl. 1. 16:53
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és szedek vitaminnak multi pro-t!
2012. júl. 1. 16:56
 2/7 natural88 ***** válasza:

16 évesen meglepően jó edzésterv és étrend. A legtöbb testépítő nem jut el ilyen szintre sok év alatt sem.


tetszik, hogy 6 napos az edzésterv és nem 7 napra osztottad be, illetve az is, hogy okosan csoportosítottad az izomcsoportokat, ha már nem 5-6 edzéses split, hanem 3 edzésnapban gondolkozol.


egy ordító hiányossága van csak az edzéstervnek, nincsen láb napod. ha azt gondolod, hogy ez kivehető, akkor nagyon nagyot tévedsz. a láb alatt értjük ugyanis a combfeszítőket, combhajlítókat, combközelítőket, combtávolítókat, farizmokat (külső csípőizmok), belső csípőizmokat, de a láb edzéssel dolgozik a teljes törzsizomzat (has- és mély hátizmok) és a teljes vádli is. Magyarán mivel nincs lábedzésed, az izomcsoportok 60% elcsalod. Messze nagyobb tömeget pakolhatsz magadra egy lábedzéssel, ráadásul a vádli alapgyakorlatai nem az álló- és ülő vádli gyakorlatok, hanem a többízületes gyakorlatok, mint a guggolás.


a táplálékkiegészítőket én rühellem, mivel full naturál vagyok és tudom milyen mocskosak, de nem foglak meggyőzni róla h ne szedd őket, mivel 90%-a a gyúrósoknak nyomja.

2012. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 natural88 ***** válasza:
jah bocs van láb napod, csak egybevan az első nappal. nem láttam, akkor az a kritika nem áll meg
2012. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz így. A ch kevés lesz, majd 5-6g*testtömegkg lehet, hogy kelleni fog, de majd látod.
2012. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat!
2012. júl. 1. 18:56
 6/7 A kérdező kommentje:
natural88 leírnád nekem privát üzenetben az edzéstervedet és az étrendedet úgy nagyjából, ha nem nagy kérés? Ez a full naturál dolog engem nagyon kiváncsivá tett, és ha leírod talán tanulhatnék belőle! Úgy látom elég jól értesz a témához! köszi
2012. júl. 1. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Én meg csak 26 éve vagyok naturál, ha érdekelne esetleg.:)
2012. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!