Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lányoknak tényleg lassabban...

A lányoknak tényleg lassabban izmosodik a hasa mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés
valahol hallottam hogy a fiúknak sokkal gyorsabban izmosodik/kockásodik a hasa mint a lányoknak. ez igaz? vagy ki mit tud erről? és egy lánynak mennyi idő kell hogy feszes izmos hasa legyen? nekem kb 3 kg feleslegem van .mennyi idő múlva lesz látványos eredménye ha heti 5x1 órát aerobikozok+futok,ugrálókötelezek. + külön edzek hasizomra napi8-10 percet.
2012. júl. 4. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
a több tesztoszteron miatt a férfiaknak mindenük gyorsabban izmosodik
2012. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem! de 1 lánynak mennyi idő kell ? az én esetemben szerintetek.. :)
2012. júl. 4. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült kiszámolni azt a 3 kiló felesleget? :D Heti 0,5-1 kiló fogyás az ideális, de nem tudjuk, hogy a te diétád mennyire ideális, így nem is nagyon lehet prediktálni. 2-3 hónap alatt szerintem összehozható valami.
2012. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

az izom lehet, hogy gyorsabban fejlődik, de az, hogy gyorsabban kockásodik nem feltétlenóül igaz

attól függ, hogy melyik nem szálksodik gyorsabban

2012. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem számoltam ki csak KB 3 kg :D

értem,köszi :)

2012. júl. 4. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor hogy következtetted ki? :P Nem kell ennyire szó szerint venni.

Csak mert sosem értettem, hogy hogy jön ez ki az embereknek, hogy hány kiló felesleg van rajtuk, pláne, ha ilyen kis számról van szó. Meg mi az alap, amihez a felesleget mérik?

2012. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zakathol ***** válasza:
100%

#4: A férfiak hamarabb izmosodnak és hamarabb is szálkásodnak.


Egyrészt ugye a tesztoszteron szint miatt az izomtömeg növekedés gyorsabb

Másrészt a nagyobb izomtömeg és a gyorsabb anyagcsere miatt gyorsabban és/vagy könnyebben tudnak szálkásítani. A nők szervezete a hormonháztartásuk (ösztrogén) miatt pedig inkább "ragaszkodik" a zsírhoz.


Ugye ezért is magasabb a nők egészségesnek mondható testzsírszázaléka, mint a férfiaké.

2012. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy beleszólok. Nekem egy deka feleslegem nincs, összességében talán inkább rám is férne, de a hasamon sehol egy négyzetrács, de még arra utaló jel sem. Edzeni kell és kész. Én ma kezdem az edzést(bár én nem a kockásra gyúrok, csak csini hasra). Kíváncsi vagyok, hogy neked mikorra lesz jó a hasad ezzel a módszerrel és nekem az enyémmel mikorra. :)
2012. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zakathol ***** válasza:

A 'felesleg' és a biológiailag normális mennyiségű zsírtömeg nem ugyanaz Dóri.


A nők egészséges/normális testzsírzászaléka, ha jól tudom, valahol 14% környékén van. A kockás has csak ez alatt kezd el látszódni.


Na de közben ezt találtam:


[link]


"A testzsír, ami szükséges a normál fiziológiai működéshez az „esszenciális zsír”. Nők esetén 8-12%-ot tesz ki a feltétlenül szükséges zsírmennyiség. Szemben a férfiakkal, akiknél ez 3-8%. De ez nem az egészséges testzsírszázalék mérőszáma!


Az egészséges, fitt fizikumhoz azonban ennél többre van szükség. A 12-18%-os testzsírral rendelkező hölgyek a nagyon vékony kategóriába tartoznak. 12% már a határa az egészségesnek."

2012. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!