Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kickbox mennyire jól alkalma...

A kickbox mennyire jól alkalmazható utcán?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kick box jó állóharc stílus. A legjobb elkerülni a bajt, de ha nincs más megoldás, akkor jól jön a küzdősportokban jártasság. A kick box hatásos.
2009. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért inkább defendo vagy krav-maga. Ha nagyob b jelentősen az ellenfeled akkor a kick-box kevés.
2009. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 csatárbifsztek ***** válasza:
100%

a kick-box egyetlen előnye, ha megtanulsz gyorsan és pontosan rúgni.

ezzel előnybe kerülsz olyan formákkal szemben, akik jók kézzel (pl boxolók), és némi előnybe kerülhetsz azokkal szemben, akik inkább földharcosok és le akarnak vinni.


ha összességében nézzük a kickboxot és képzettebb utcai ellenfelet feltételezünk - tehát nem jóskapistát, aki beállva támolyog haza a sarki talponállóból vagy egy önjelölt duhajt, aki zsákot max krumplisban látott, de bizonyítani akar -, akkor a kickbox némileg korlátozott repertoárja nem biztos, hogy kielégítő eredményt fog hozni.

nincs könyökütés, térdrúgás, fogások, fojtások, dobások.


azt se feledjük: utcán nincs kesztyű. máris más védekezési formák lépnek életbe - pl kettősfedezéket alkalmazva utcán már alá is írtad az esti belépődet a traumatológiára -, más lesz a küzdőtáv, a kezedre is másképp kell tekintened, mert könnyen törik, ha nem szoktad a kesztyű nélküli bunyót és rosszul tartod az öklödet...MINDEN más lesz...


ha főként az utcai önvédelem vonz, komplexebb rendszert kell keresned (mint ahogy írták már előttem: pl krav maga)vagy keresztbeedzened.

ez utóbbit műveltem én is, mert alapvetően az ütós-rúgós irányzatok vonzanak, de nem árt a horizonttágítás, ha egy gyors és pontos rúgásnak csak a fele jön össze és vagy csak gyors, vagy csak pontos lesz vagy akar lenni - aztán máris ismeretlen terepre keveredtél.

2009. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kössz a választ , bárcsak minden kérdésemre ilyen válaszokat kapnék ! :) Igazad van . Amúgy te mit ajánlanál ?
2009. júl. 12. 21:18
 5/12 csatárbifsztek ***** válasza:
100%

ütős-rúgósból thai-box.

kesztyűs, de eléggé letisztult és előfordulhat, hogy levetetik az emberrel a kesztyűt. ilyenkor testre mehet izomból a buli, fejre pedig vagy nem, vagy csak félerőből, nyitott tenyérrel.

kifejezetten a legszükségesebb ütésekre/rúgásokra koncentrál és könyök/térd használata is engedélyezett, ami belharcban nem egy hátrány.


földharcos keresztbeedzésnek adja magát a judo vagy a birkózás.


ha mindezt esetleg egyben akarod megkapni, akkor kempo. ütés-rúgás-fogás-dobás-földharc, minden egy helyen.

2009. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Utcán két dolog műxik, az ökölvívás és a síkfutás. Vagy rögtön állon pattintod, vagy jöhet a 3000 méter sprint. Nem sok értelme van leállni, ha nem vagy KO típusú kézzel lábbal. Utcán nincs szabály, és ahogyan rejtő egy alakja mondta: Az nevet a végén, aki először üt.

Hogy a kérdéshez is hozzászóljak. Ismerek sok válogatott kick-boxert. Gyorsak, ugyanakkor, ha nem full-os, nem elég az ütőerejük. A full-os verzióban nekem az nem tetszik, hogy sok a megkötés, hasonlóan a K1-hez. Ezért nem kedvelem azt sem.

Persze, ahányan vagyunk, annyi féle. Ez csak az én véleményem, mindenki próbálja ki a saját verzióját.

Thanx

2009. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm .
2009. júl. 16. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ajánlanám még a karatét(kyokushin) ezzel biztosan meg tudod védeni magad az utcán.
2009. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

hali én thai-boxos vok és az kegyetlen hasznos az utcán!

szerintem a kick az nem nagyon alkalmazható hisz aszt teljesen el kell sajátítanod h használni tudjad

2009. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Utolsónak : nekem nagyon tetszik a thaibox , de sajnos Szombathelyen nincs rá lehetőségem :(
2009. aug. 17. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!