Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportot válasszak?

Milyen sportot válasszak?

Figyelt kérdés

Üdv,elszeretnék kezdeni sportolni valamit,de olyat amibe tudok menni versenyezni ezt azért így írom mert már 17éves vagyok,és nem tudok olyan sportot amit,ha elkezdek el is visznek versenyre!?

Gondoltam a tornászatra(szaltó,gyűrű..stb) szerintetek el lehet 17évesen kezdeni tornászni?

vagy valami más sport?


2012. júl. 6. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
A tornászok kiskoruk óta edzenek és nagy, erős izomzattal rendelkeznek. Nem hiszem hogy 10év lemaradással betudnád őket hozni. De 1-2év után bármelyik sporttal, lenne esélyed amatőr versenyeken.
2012. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan a tornászok gyerekként kezdik. Persze vannak amatőr versenyek is. Viszont a torna nagyon kemény sport, ha eddig nem sportoltál, akkor olyan izomlázad lesz minden edzés után, hogy nem fogsz tudni leülni a wc-re (tapasztalat..) Pedig én is csak hobbyból csináltam. Kicsit egyszerűbb a gumiasztal, ott is vannak szaltók, mostanábban elég népszerű.

Én ajánlom a műkorcsolyát (főleg ha lány vagy), ott biztos, hogy vannak amatőr versenyek, még Magyarországon is (legalább 2-3.)

Ha a tornát választod, akkor ne használd a tornászat szót mert az nem létezik. (Komolyabban fognak venni ha legalább a sportág nevét helyesen mondod).

2012. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Attól függ milyen szintre szeretnél eljutni.

Verseny meg már szint mindeből rendeznek.

Talicskatolás, feleségcipelés, mobiltelefon dobó verseny,favágás, stb.

Próbálkozhatnál kűzdősportokkal. Ott pár év alatt érhetnél el sikereket is. Persze jól kell megválasztani.

Nem vagyok a thai meg a kick box ellen,de úgy nézi ki,hogy ott aztán gyakran vanak "nagy" versenyek,országos,EB,VB.

Kettlebell versenyket is rendeznek.

Kerékpár? Görkori?

Ha meg nem szeretnél vagy úgy érzed kicsit késő felzárkózni,ajánlom a Capoeirát !

De tudd,hogy Bernard Hopkins is hasonló korban kezdett el bunyózni tanulni,aztán hova jutott!!


[link]

2012. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
box az jónak hangzik,de itt Pécsen egy klubbot tudok a pvsk és sok a roma,és azért nem megyek oda
2012. júl. 6. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!