Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó étrend lehet kezdőknek?

Ez jó étrend lehet kezdőknek?

Figyelt kérdés

[link]


Esetleg még valamilyen táp.kieget beraknátok (glutamin, amino...stb ?) és ha igen mikorra ?


Valamint melyik étkezést/eket lehetne esetleg pótolni mással, mert 8-at nem fogok tudni tartani.


2012. júl. 9. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak nem vagy 110 kilós vadállat, ez a kajamennyiség sok.

2g/tskg fehérje, alkattól függően 3-5g/tskg szénhidrát tömegeléshez. Több csak zsírba megy + kétlem, hogy ennyit meg bírnál enni.

2012. júl. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem :) 80kg vagyok amúgy
2012. júl. 10. 06:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Egyébként a ch jó lenne, mert 400-480g az neked megfelel, attól függően, hogy hízékony vagy e.

A fehérje viszont tuti sok, neked kell 160-200g/nap.

Annyit váltosztatnék, hogy edzés után menne a proteinhez 40-50g dextróz vagy vitargo, mert tömegnövelésnél kell a gyors ch edzés után. Viszont akkor máshonnan ezt a ch mennyiséget el kell venni, hogy ne legyen a napi bevitel sok.

Proteinből pedig nem elég ilyenkor 35g, mivel edzés után testtömeg/2 kell grammban fehérjéből. Azaz neked kell ilyenkor 40g fehérje, ami kb 50g protein tápkiegben van benne, mert ugyen nem 100%-os a készítmény.

2012. júl. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
100%whey protein és dextróz mellett érdemes még valamit szedni ? Glutamin, kreatin... ?
2012. júl. 10. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Kreatin mehetne, ha már minden rendben van az étrend körül. Sima monohidrát port javaslok, pl. Dymatize micronized.

Glutamin, ha van lóvé, akkor az is jól jön, de szerintem inkább szálkásításnál fontos. Akkor ugyanis én edzés után proteint+glutamint használok, nem megy gyors ch. Plusz BCAA is beugrik ilyenkor. De tömegnöveléskor elég lesz a protein+ gyors ch. Plusz majd kreatin. Ja, és multivitaminod is legyen.

2012. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!