Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet küzdősportban...

Hogy lehet küzdősportban legyőzni egy nagyobbat?

Figyelt kérdés

Jó tudom kitartással meg technikával..

Nézegettem ilyen technikákat vidikbe de az az igazság a legtöbbe azonos a súlycsoport meg a harci műfaj ba csapnak össze.

Csak sajnos az a baj alantas vagy barbár harcba nem tudom mire lehetne jutni ilyen harcművészi tudással. Például egy 130 kilós embert nem birok magamhoz fogni ,mert fellök a 65 kilómmal vagy felemel és agyonvág meg ilyesmik. És ahogy néztem ezek javarészt védekezős harcmodorok. De például az aljas van cigid és már állba is vágtak a sarkon vagy 3man műfajra nincsenek felkészülve technikával szerintem mert becsületes harcra fejlesztették ki őket a mesterek.

Tudom nincsenek csodák ,de azért szeretnék valami olyat tanulni ami ilyen helyzetekre is felkészít. Vannak olyan stílusok amihez nem csak pusztán súly és erő kell de hatásosak??

Például olyan szitukra is alapoz ,hogy szűk térben többen esnek az embernek barbár módon de még abból is kilehessen hozni valamit hogy ne verjenek szét.

Esetleg tudtok segíteni ilyesmiben?



2012. júl. 13. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
box + futás
2012. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tévedsz pár ponton, ugyanis a mesterek nem becsületes harcra hozták létre a harcművészeteket (amiket a küzdősporttal ne keverj), hanem háborúra. Ami a legalja, legmocsokabb harc. Éppen ezért a mai világban egy harcművésznek vissza kell fognia magát, mert az ő tudása egy fontos szabályra épül: Ölj vagy meghalsz. Ezért is látod a harcművészeket védekezni legtöbbször.

Múltkor olvastam egy cikket egy hongkongi 70 éves bácsiról, akit 5-6 tizenéves suttyó ki akart rabolni. Nos ha jól emlékszem 3 gyerek kórházba került a többi elfutott.

Vitálpontok támadásával egyébként a legnagyobb melákot is ki lehet végezni. Legalapvetőbb példa erre a gége támadása tenyéréllel esetleg könyökkel. Még igazán maximális erő se kell hozzá, hogy ripityára zúzzák, és ott vége. Már csak hullazsák kell.

2012. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is történt, nem kell olyan messzire menni, aikidozott az öreg már 40 éve, 5-en támadtak rá, csúnyán eltörtek a csontjaik. Pedig a videokban azt látod, milyen kecses, lágy, "haszontalan" technika, de ha komolyan használják, bármelyik kegyetlen és kíméletlen. A kung-fut is arra találták ki, hogy minél hamarabb ölni, ellenfelet harcképtelenné tenni, nem éppen az élet tisztelete volt a mögöttes filozófia.
2012. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:
2012. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az előttem írónak köszönöm a válaszát.

Amúgy az utcán talán van futási lehetőség ütések után. De például vannak olyan helyzetek hogy nem futhatsz el ,mert nem tudsz hová. Kis zárt helyeken saját otthonodba egyirányú sikátorokba na meg a sitten vagy hadifogolytáborba és egyéb helyeken. -Mert bárhová kerülhet az ember ön hibáján kívül is.

2012. júl. 13. 23:56
 6/11 anonim ***** válasza:

A mai világban a harcművészet valóban visszavett a tempóból. Viszont, ha komoly, élet-halál küzdősportot akarsz, akkor a Krav Magát ajánlom. Eredetileg pusztakezes gyilkolásra találták ki valahol a közel-keleten, és állítólag nagyon durva dolgokra képes egy képzett Krav Magás. Tapasztalatom nincs, de Kettlebellezni járok, és az ottani srácok nagy része Krav Magázik is mellette. Ők azt mondják, hogy kemény. A haverom húga (igen lány), aki szintén Krav Magázik 6 emberig simán meg tudja védeni magát. Nem mintha a harcművészetet lebecsülném persze. Én is Kung Fu-ztam egy ideig. Alapvetően az is lehet halálos, ha valaki olyan szinten áll.

Egy, sem önvédelmi sem támadó harcnál nem érdemes a súlyra és az erőre alapozni. Nem véletlenül találták ki ezeket a még ma is jól működő harcmódokat. Ha meg akarod védeni magad, akkor a technikáját is el kell sajátítanod valahol. Ez lehet akár Kick box ( a Full Contact elég durva ), Thai box, MMA ( itt ugye még földharc is van ), Krav Maga, vagy akármi.

2012. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:

"Eredetileg pusztakezes gyilkolásra találták ki valahol a közel-keleten"


Konkrétan Budapesten, majd Pozsonyban.

2012. júl. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Valóban nem jól mondtam, de ez a hatékonyság szempontjából teljesen lényegtelen. Az izraeli katonai kiképzés része volt először, mint ez is írja, én ennyit tudtam róla.

2012. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 izzó galagonya ***** válasza:
Hatodik, nem vagy te egy picit naiv? Azt még csak elhiszem, hogy ez a haverhúg szétcsap hat kölyök közt, aki meg akarja húzni a haját, de hogy hat valódi gazemberrel szemben megvédi magát, azt hiszem, ha látom, csak úgy, bemondásra biztosan nem hinném el neki. A kravmagások nagyotmondásban az igazán nagyok.
2012. júl. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Van pár jó trükk ezekben az önvédelmi küzdősportokban. Csak egy a baj. Az a baj hogy az edzéseken amikről szép videókat tesznek fel ott számít a harcos arra ,hogy őt most támadás fogja érni sőt tudja is előre mivel.

Míg az életbe legtöbbször azután eszmél fel akit támadás ér mikor már benne van a kés vagy gyanútlanul leütötték hátulról. Bármilyen jó is a harcos nem gondolatolvasó. Én tapasztalatból beszélek engem vertek már el ,úgy hogy nem is számítottam rá hogy pofán baxnak. Sok vidibe meg a támadó lefog meg fojtogat. Szerintem így nem támad senki de mindegy. A másik meg hogy egyesével jönnek a videókba. Hát az se divat errefelé.

2012. júl. 15. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!