Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Több fehérjebevitel?

Több fehérjebevitel?

Figyelt kérdés

Mit eredményez az ha a fehérjeszükségletem 130g egy napra, és én beviszek 170-180g fehérjét egy nap?

Vagy teljesen fölösleges bevinnem ennyit mert csak távozik belőlem?


2012. júl. 19. 20:21
 1/9 dirtboy ***** válasza:
a 2,5g/tskg az még jó lesz de a felett már nem biztos hogy megéri,a felett már nem fogsz jobban fejlődni
2012. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elég vékony vagyok, rám férne egy kis súlytöbblet is, akkor se egyek többet?

Bár nem vagyok biztos benne a túlzott fehérjebevitel zsírt eredményez, a szénhidrát az igen ha jól tudom, de javítsatok ki nem akarok hülyeséget mondani.

2012. júl. 19. 20:26
 3/9 dirtboy ***** válasza:

akkor sincs értelme többnek a ch-t azt emelheted akár 6g/tskg ra is,és legyen meg az 1g/tskg telítetlen zsírsav.

abból is energiához jutsz.

2012. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké akkor fehérje rendben, akkor a szénhidrátot fogom feltolni, köszi a választ Dirtboy!
2012. júl. 19. 20:40
 5/9 Zakathol ***** válasza:

Azért 6g ch mellé még plusz 1g zsír már nem biztos, hogy olyan jó ötlet.

1g zsír = 2g szénhidrát energiatartalmilag, tehát így már kb 8g ch-nak megfelelő mennyiségű energiát vinne be. Az pedig már elég sok, még egy nehezen hízónak is szerintem (hacsak nem extrém az eset).

2012. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:

jaja de nem tudni hogy mennyit mozog napi szinten ezért is írtam úgy hogy AKÁR fel viheti 6g/tskg ra.

persze csak a szükséges de a telítetlen zsírsav bevitel ez legyen fix mert az kell.

2012. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Konditerembe járok.
2012. júl. 19. 21:22
 8/9 dirtboy ***** válasza:
az oké de gondolom nem csak ülsz egész nap aztán edzel és megint ülsz,este meg fekszel.
2012. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 6tskg CH-t és 2 tskg fehérjét fogyasztok. 4,5 Hét alatt 2 kg-t híztam.
2012. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!