Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire figyelni kell...

Tényleg ennyire figyelni kell a táplálkozásra?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy ha kondizol nagyon oda kell figyelni a kajálásra meg ilyenek..most ha én elkezdek kondizni,veszek fehérjét meg tömegnövelőt stb..az nem elég? valahogy nem hinném hogy a mai 16-17 évesek annyira betartanák a táplálkozást,azt mégis elég durván néznek ki..(mondjuk többségük a danabol miatt..)
2012. júl. 22. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet egy bizonyos szintig fejlődni étrend nélkül is, ez változó, ki mennyire fejlődik. Utána azonban a szervezetnek nagyobb tápanyag igényre van szüksége, már nem elég az, amennyi először elég volt. Más tápanyag igénye van egy 60 és egy 80 kilós embernek.

Kérdésedre válaszolva vehetsz ezt is, azt is, de nem, nem elég. Ez csak táplálékKIEGÉSZÍTŐ. Ha az étrendedből hiányzik x mennyiségű szénhidrát vagy fehérje, azt pótolja ki. Edzés utánra is kell, a glikoténraktárak gyors feltöltésére.

2012. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
178 centi vagyok és 69 kg... mit lenne érdemes szednem?
2012. júl. 22. 23:38
 3/8 anonim ***** válasza:
18vagyok, 100%ban betartom a kaját, főleg most, h diéta van. danabol helyett inkább egyél jól...
2012. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pedig elég sok kérdés van,nem csak ebben a kategóriában,hogy edz az illető x éve,és semmit nem fejlődött súlyban,meg a kedvencem-olyan a genetikám,hogy nem tudok hízni,meg könnyű a csontozatom stb marhaságok.

a tápkiegnek meg ott van a nevében,hogy kiegészít egy étrendet,nem helyettesíti.

a saját fejlődésedet könnyíted meg,ha elfogadod azt a tényt,hogy a testépítés kb 70%ban a kajáról szól.

és igen,vagy egy két olyan aki fejlődik étrend nélkül is,de több a kajára sz@ró,nem fejlődő ropi.

2012. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
valahol van olyan étrend,ami ilyen teljes heti és leírja miből mennyit kéne enni stb? nemsok kedvem van számolgatni a kalóriákat..viszont rizs+csirkemellre azért nincs pénzem hogy minden nap azt egyek..:D
2012. júl. 23. 00:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy jó étrended legyen. Tömegnöveléskor belefér csirkecomb is, ami olcsóbb. A rizs, zabpehely pedig nem drága.

Nem olyan bonyolult a számolás. Kell 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*ttkg ch. Tehát neked kell napi 140-170g fehérje és 350-420g ch. Minden kaját nyersen mérünk és számolunk.

Itt találsz mintaétrendeket és tápanyagtáblázatot:

[link]

2012. júl. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azt nem értem hogy csirke rizsre nem lenne pénzed de tápkiegre igen? kaja a fontosabb! nem azon spórolunk.

és igen tényleg ennyire oda kell figyelni a kajára.

2012. júl. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Montez leírta, hogy rakd össze az étrended, és hány grammra van szükség fehérjéből, ill. szénhidrátból. Ha az étrend jó, és már megvan, akkor jöhetnek szóba a táplálékkiegészítők, egyelőre ezekből sem kell semmi speciális.

Szerintem vegyél egy jó multivitamin kombót (Mega Daily One pl.), és egy jó fehérjét. A fehérjét rakhatod a reggeli zabhoz, és edzés után is ihatod, bár edzés utánra kell hozzá 30-40 gramm dextróz. (szőlőcukor) Ezzel gyakorlatilag egy házi, olcsóbb tömegnövelőt kapsz.

Estére mehet túró.

2012. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!