Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után miért nem javasolt...

Edzés után miért nem javasolt 70-80g dextóz a turmixba?

Figyelt kérdés

Ismerősöktől azt hallottam, hogy ha nehezen fejlődök (márpedig elég nehezen) akkor 0,5g/tskg fehérje és 1g/tskg szénhidrát kell az edzés utáni turmixba. Én ezt tejsavófehérjével és szőlőcukorral oldom meg, 75kg vagyok.


Itt viszont olvasom, hogy súlytól függetlenül 40/50g kell szőlőcukor kell bele. Most akkor kinek higyjek, és miért?


2012. júl. 28. 14:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem zsírosodok tőle egyébként, mármint egy év alatt szinte semennyi zsírt nem szedtem fel izmot viszont igen. Persze jó étrend mellett.
2012. júl. 28. 14:57
 2/10 anonim ***** válasza:

Én legtöbbször inkább a 0,7-0,8g*ttkg ch-val találkozom, mint edzés utáni visszatöltés, tehát neked így elég lenne az 50g. Amúgy sem gondolom, hogy ettől több cukor jót tenne.

A visszatöltésről itt olvashatsz:

[link]

2012. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. De akkor most pl a Jumbóval mi a helyzet? Abban is van kb ennyi cukor, akkor abba is felesleges?
2012. júl. 28. 19:58
 4/10 anonim ***** válasza:
A Jumbo-ban vannak összetett szénhidrátok is, amik lassabban szívódnak fel és az nem gond, mert nem okoz akkora inzulincsúcsot.
2012. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 N0rbi04 ***** válasza:
Próbáld ki és megtudod miért nem jó bele annyi cukor. ;) Jumbobol én az előírt adagot is megfelezem. Nem egyszerre veszem be. Szőlőcukorból nem szabad sokat enni. Nem azon a 10-20 grammon fog múlni a fejlődés szerintem.
2012. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó tudni, 70g-al tolom már fél éve :D Akkor leveszem 50-re. Az milyen megoldás lenne, ha raknék még hozzá maltodextrinz?
2012. júl. 28. 22:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy fokkal jobb, de az szerintem még mindig csak egy gyorsan felszívódó ch, még ha nem is cukorként tüntetik fel. De mivel hidrolizált keményítő így nem lehet lassú. Darált zab jobb lenne, de mivel úgyis kajálsz 40-50 perc múlva, így akkor úgyis folytatódik a ch töltés.
2012. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 N0rbi04 ***** válasza:
És nem állt tőle fejre a gyomrod? Én eléggé émelyegtem mikor ilyen nagyobb adag tömegnövelőt toltam befele edzés után.
2012. júl. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A zab nem is rossz megoldás, nemtudom miért nem gondoltam rá :D A zabkorpa az ugye ugyanaz mint a darált zabpehely? Azt épp tudok szerezni, darálóm meg nincs, egészbe meg meg nem eszem...


Nekem elég vasgyomrom van egyébként, semmi nem szokott kifogni rajtam, ezzel sem volt soha gondom. Mikor kreatinkúrát csináltam azt is csak bevettem a számba, majd ittam rá vizet, és semmi gond nem volt, más meg fél liter vízbe feloldva is fosott tőle :D

2012. júl. 29. 00:17
 10/10 anonim ***** válasza:

A zabkorpa nem pont ugyanaz, de az is jó lesz, bár nem muszáj annyira, mert úgyis kajálsz 40 perccel a turmix után, amiben már lesz hosszabban felszívódó összetett ch is.

Én diétában a proteinhez glutamint teszek és pont zabkorpa megy még hozzá.:)

2012. júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!