Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondisok, leírnátok megfigyelé...

Kondisok, leírnátok megfigyeléseiteket az izomtömeg és az erő közötti összefüggésekről? Pl. Amikor a haverod izmosabb, mint te, de gyengébb nálad.

Figyelt kérdés

Vagy amikor egy súlyemelő nő feláll 120 kg-mal, de a combja olyan vékony, mint egy átlagos nőnek.


Amikor az erőd nem növekszik, de izmosodsz picit,


illetve amikor erősebb vagy, mint 1 éve, de mégis vékonyabb.


Szóval hogy van ez? Az oké, hogy az idegrendszer is fejlődik, ami az ingert szállítja az izom felé.


Azt nem szeretném, hogy pl. fekvenyomásban erősödjek, de a mellizom tömege stagnáljon.


2012. júl. 29. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer mindenképpen fejlődik az edzés hatására, és erősödsz, ahogyan izmosodsz is, de ez utóbbi csak akkor lesz feltűnően gyors, ha tömegnövelő táplálkozást folytatsz.
2012. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nincs egyenes arányosság az izomméret és az erő között.

Ha erősödni szeretnél, akkor ennek megfelelő edzést kell végezni, alacsonyabb ismétlésszámokkal, alapgyakorlatokkal.

Ha pedig az izomméret a fontosabb (ilyenkor is van azért erősödés), akkor mehet a hagyományos 8-12-es ismétlésszámú edzés, néha le lehet menni alacsonyabb ismétlésszámokra.

De a legfontosabb tényleg a tömegnövelő étrend.:)

2012. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most mellre mindkét verziót csinálom, tehát:


a hét egyik napján kisebb súllyal magas ismétlésszámú (15-30 ismétlés) fekvenyomást végzek.


a hét másik napján pedig nagyobb súllyal alacsony (8-2) ismétlésszámú sorozatokat.


Ha ezzel a ciklussal végeztem, maradok a 8-12-eseknél, és pár hónapig vizsgálom, hogy alakulnak a testméretek.


Egyébként most azért csinálom így, mert fontosnak tartottam, hogy az erő is növekedjen, de majd újra gondolom az egészet, és újra vizsgálom az edzésmúltam. :)


Az étrend rendben van.

2012. júl. 29. 19:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de szerintem nem érdemes 20 ismétlés fölé menni.

Ha szereted az efféle ciklizálásokat, akkor szerintem érdemes lenne kipróbálnod a HST-t, az is egészen hasonló.

2012. júl. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A hst-t tanulmányoztam és próbálgattam anno, azt untam meg, hogy 2 sorozat után szerelhetek át mindent a következő gyakorlatra (otthon edzem). :)


20 ismétlés fölé már én sem fogok menni, esetleg csak nagyon ritkán.



Minden edzésen máshogy edzenék, hogy az izom sose tudja megszokni. Így viszont nem tudok progressziót tartani. Mit gondoltok erről?

2012. júl. 30. 13:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Így is tudsz jól progressziót tartani. Mondjuk csinálhatod azt, hogy mind az alacsony ismétlésszámú, mind a magas ismétlésszámú napon adott súllyal edzel, amíg el nem érsz egy magasabb ismétlésszámot. Mondjuk az alacsony ismétlésszámú napon nyomod 70 kilóval addig, amíg el nem éred vele az 5x5-öt, a magas ismétlésszámú napon meg 40 kilóval, amíg el nem éred a 3x20-at, és amikor eléred ráraksz pár kilót.
2012. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így is van progresszió, csak nem edzésről edzére, hanem hetente jön ki a nagyobb terhelés.

Az is jó séma, ha az alapgyakorlatokat nagy súllyal, kevés ismétlésszámmal végzed, majd jöhet kisebb súllyal a kiegészítő gyakorlat, mint pl egy erőemelő edzésnél.

[link]

2012. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, félreérthetően, hiányosan írtam.


Szóval hagynám az eddigi edzést, és ezentúl minden edzéskor máshogy edzeném az adott izmot. Minden edzésen más gyakorlatok, más sorrendben, más súllyal, néha szuperlassan, vagy épp negatívban, szuperszettben, stb.


A lényeg, hogy edzés végén mindig azt érezzem, hogy ide tényleg kell 1 hét pihenő.


Szóval az ilyen nem rendszerszerű edzésnél nem tudnám megoldani a progressziót.

2012. júl. 30. 14:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyes gyakorlatoknál így tényleg nem lenne meg, ha mindig teljesen más lenne az edzés, de egy próbát megér.:)
2012. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés,én is sokáig kerestem rá a magyarázatot,de azt hiszem nincs rá egyértelmű válasz.Ettől ember az ember.Életveszélyes helyzetben is képes elképesztő dolgokra,a motiváció rövid ideig képes izomként funkcionálni.Ez így kimondva baromságnak tűnik mégis igaz lehet.Egy orvos kötelességének érzi,hogy az emberi testtel kapcsolatos kérdésekre tudományos magyarázatot adjon,de adott körülmények között minden ember képes meglepetést okozni.
2013. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!