Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen tapasztaltaitok vannak...

Milyen tapasztaltaitok vannak az első karate edzésről?

Figyelt kérdés
Szeretnék beiratkozni shotokan karatéra, de egy kicsit félek, hogy milyen lesz... Egyébként 17 éves vagyok, és remélem annyira még nem késő elkezdeni.

2012. júl. 31. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első karate edzésen 7 éves voltam és szerintem sírni kezdtem a futás miatt. ;o)

Aztán 2-3 év után abbahagytam, de 20 évesen újrakezdtem.

Az a második első edzés az nagyon jó volt. Bázisgyakorlatok voltak meg erősítés, állóképességnövelés. Alig bírtam szusszal, tiszta vörös volt a fejem a végére, de nagyon jól esett. :)


Félni természetes, nem érdemes.

Kezdj el karatézni, de vigyázz, mert abbahagyni nehezebb! ;o)

2012. aug. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Remélem, hogy jó lesz :) És egyébként, ha a kezdő csoportban a többiek már egy ideje ott vannak, nehéz felzárkózni?
2012. aug. 1. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz.

De ezt nem úgy kell érteni, hogy bonyolult, hanem úgy, hogy sokat kell dolgoznod rajta. Ha szorgalmas vagy és kitartó, akkor bizonyára fel fogsz zárkózni a csapathoz.


Senki sem úgy kezdte a karatét, hogy már tudta, úgyhogy ezen ne aggódj! ;o)

2012. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki fél az első alkalomtól.De nincs mi miatt aggódni,a sensei örül,ha jönnek újak.És nem késő elkezdeni,nálunk van olyan,aki sokkal késöbb kezdte,mint te.:) Sőt,a múlt héten is jött egy kb.30 éves.
2013. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az első karateedzésem idén februárban volt, és azóta mást sem csinálok, csak karatézok. Heti négy edzésre járok, edzőtáborba is megyek, és ez az életem most már. (shiroryuzok)
2013. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!