Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomlázra edzeni?

Izomlázra edzeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


itt van haverom és 2 féle lehetőség vetődött fel bennünk.

Az egyik az, amit én mondok, hogy izomlázra edzeni kell a másik az, amit ő, hogy izomlázra nem szabad, mert nem regenerálódik az izom kellőképpen.



#rttrr
2012. aug. 2. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen edzésről van szó és mi a cél.

Ha testépítés, akkor pihenni kell és regenerálódni, ne legyen edzés arra az izomcsoportra.

2012. aug. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Az izomláz azért van, hogy pihenj. Ha a szervezet valamire fájdalommal reagál, gondolod, hogy azért teszi, hogy még tovább csináld azt, amit elkezdtél? "Megsérült" az izom, meg kell várni, amíg regenerálódik.
2012. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az izomlázat az izomban felgyülemlő tejsavó okozza.

Annyira érdemes rádolgozni, hogy kicsit átmozgasd az izmot, de az én véleményem, hogy nem szabad keményen ráedzeni mert fontos hagyni az izmot had regenerálódjon.

Remélem heti 1-szer edzetek csak 1 izomcsoportot, és akkor van idő, hogy elmúljon az izomláz(1 hét bőven elég szerintem)... Tehát nem fogsz rá edzeni ha normálisan edzel.

2012. aug. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tejsavós dolgot már évtizedek óta megcáfolták, nem az okozza. Egy edzett sportoló is savasodik, mégsem lesz izomláza, miért nem?
2012. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mozgasd át, nyújtsd le.. Legközelebb nyújtsál edzés végén és akkor nem lesz.

Most nem mennék bele az izomláz miértjébe, pedig számomra is meglepő módon még emlékszem rá tanulmányaimból, de a lényeg, hogy az átmozgatás hasznos. De nem érdemes ráedzeni komolyabban, mint ahogy az öreg mondás tartja.

2012. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
calysthenic edzésmódról van szó, semmi súlyzózás.
2012. aug. 2. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Saját testsúlyos edzés, de akkor is várni kell, amíg regenerálódik, a lényegen nem változtat, mitől van izomlázad.
2012. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem súlyzós, akkor picit át lehet mozgatni.
2012. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom az, hogy egy nagyon laza átmozgatással előbb múlik el, mintha csak pihensz. De nagyon megerőltetni sem szabad, mert attól csak rosszabb lesz.
2012. aug. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem foglalkozok azzal, hogy a "hozzáértők" mit mondanak. Ezer féle varriáció létezik már... mindig azt hallod, hogy ezt ne csináld, amazt ne stb.

Én azzal értek egyett, hogy az izomlázat mikrosérülések okozzák, és csak akkor tudd regenerálódni, ha pihenteted.

Eddig oké...

De utána felmerűlt bennem a kérdés, hogy akkor pihenjek minden edzés után két napot(mert, hogy nekem annyi kell, hogy elmúljon)?

Én nem birok két napot várni, annyi idő alatt teljesen be punnyadok.

Ezért én azt csináltam, hogy kijelőltem két napot egy héten, hogy ezek pihenő napok, ilyenkor tilos még csak a terem közelébe sem mennem.

A többi 5 napon viszont mehetek annyiszor amennyiszer akarok:)

Azzaz simán rá edzek az izomlázra, de utána pihenek.

Ill. néha szoktam tartani 3-7 napos pihit is, mert utána az első órán sokkal jobban fog menni az edzés:)


Nekem bevált ez a módszer, igy minimum 3x megyek, és maximum 5x egy héten, ez változó.

De én nem kondizok.

2012. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!