Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolok, mellette...

Küzdősportolok, mellette kondizok. Elég vékony testalkatú vagyok, szálkás. Olyan kérdésre keresném a választ, hogy mitől ég az izom? Milyen gyakorlat égeti, építi le az izmot?

Figyelt kérdés
A kondizás égetí a zsírt, mert az izom zsírégeti, ez köztudott. De ugye, hogy küzdősportolok is, vannak futásaim, statikus-dinamikus gykorlatok váltakozva. Mitől ég a zsír, és mitől az izom? Remélem érthető :)
2012. aug. 13. 09:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Étrend...
2012. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzés nem égeti a zsírt. Mi az hogy ég az izom? Attól hogy súlyzós gyakorlatnál érzed hogy 'ég' nem bomlik le. Kicsit össze vagy zavarodva.

Zsír pl. 40-50perc aerob mozgástól 'ég'.

Étrend a legfontosabb.

2012. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Súlyzós edzésnél inkább szénhidrátot használsz fel, nem zsírt. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor ez követetten vezet a testzsír fogyásához, de aerob gyakorlatokkal is érdemes kiegészíteni, pl kocogás, bicaj, ahol a felhasznált energia nagy része fog zsírból származni. De ha ezt nem támogatja szálkásító diéta, akkor nem lesz zsírból fogyás.

A szálkásítódiéta kalória deficitet jelent, ami eredményezheti az izomból vesztést is, de pont a magas fehérjebevitellel (3g*testtömegkg) tudjuk ezt csökkenteni.

2012. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Félreértettél... Tudom, hogy mindennek az alapja az étrend. De engem az érdekelne, hogy olvastam olyat, hogy futás közben 120 alatt kell lenni-e a piluzusodnak, ha zsírt akarsz égetni, mert felette már izmot égetsz... Ez mennyire valós dolog? És ha az, milyen ilyen gyakorlatok, vagy milyen "sporthatás" égeti le az izmot?
2012. aug. 13. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:
A magasabb intenzitású futásnál már veszthetsz izomból is, azét szoktak a testépítők inkább aerob tartományban maradni. De még egyszer leírom, a magas fehérjebevitellel akadályozod meg az izomvesztést.
2012. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem-értem. Még lenne egy olyan kérdésem is, hogy ugye ha jól átdolgozok egy izmot, annak kell 5-9 nap, míg teljesen regenerálódik. Van olyan edzéstervnek értelme, hogy 1 hét edzés, 1 pihenő?
2012. aug. 13. 09:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik izom (kisebbek) 2-3 nap alatt regenerálódnak, a nagyobbaknak pedig 5-6 nap is kell egy intenzív, kemény edzés után. Ezért az jó megoldás, hogy egy héten egy izmot egyszer edzünk meg, kivéve vádli és has.

A kar és váll, mint írtam, hamarabb regenerálódik, de mivel ezek a nagyobb izmok edzésénél is terhelést kapnak, így ezeket sem érdemes heti egynél többszöt bombázni.

Heti 2-3 nap pihenő kell, azaz nem érdemes egy hétig folyamatosan edzeni (súlyzós edzésről van szó), aerob természetesen mehet pihenő napon is.

2012. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem úgy van edzésem, hogy hétfő-szerda-péntek technikai (thai box), kedd-csütörtök kondi, hétvége vagy pihenő, vagy ha van egy pénzem rá, akkor uszoda, és úszás meg szauna. Nos emiatt csak úgy tudom megoldani, hogy heti 2 kondi, és minden izomcsoportot 2 hetente edzek újra. Ez gond? Nyilván nem testépitő akarok lenni, de egy jó kiállás miatt szeretnék izmot rakni magamra.
2012. aug. 13. 10:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább felbontanám két részre az izmocsoportokat és lenne egy A és egy B nap. pl. Mell-hát-váll és B nap: láb kar. De csoportosíthatod másképpen is. Mert egy kicsit sok pihenő lenne a kéthetente edzés egy izomra.
2012. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű így fogok tenni. Köszönöm az értékes válaszokat!
2012. aug. 13. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!