Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrend?

Tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, lerágott csont, az internet tele van étrendekkel, irányszámokkal, kalkulátorokkal...pont ezeket használtam én is, de ellenőrzésképpen megkérdezlek Titeket is, hogy jó-e így az étrendem?


1. 150g zabpehely, leöntve 30g Scitec whey complexxel (25,5g fehérje)


2. 150g csirkemell (sülve mérve) + 75g rizs (szárazon mérve 100g)


3. 150g csirkemell (szintén) + 75g rizs (szintén)


EDZÉS


4. 60g whey complex (51g fehérje) + 45g dextróz


5. (egy órával edzés után) 1

50g csirkemell (még mindig sülve mérve) + 100g rizs (szárazon mérve)


6. 100g sovány túró, épp csak ízesítve egy fél kanál Whey complexxel


Az étkezéseim 2 óránként vannak nagyjából.


Az alvás ami problémás, mert nem mindig sikerül a 8, van hogy csak 5-6 sajnos. A napi rutinom se a legszabályosabb, van amikor 8-kor, van amikor délben kelek (attól függ meddig melóztam), értelemszerűen ezeknek függvényében tolódnak az étkezések és az edzés.


Ez így megy már egy hete, heti 3-4 edzéssel minden másnap (ahogy épp kijön).

Pihenőnapon annyi a különbség, hogy a reggel zabpehely csak 100g (-26g szénhidrát)

Egyébként 74kg vagyok 177-es magassággal, nem vagyok vékony, olyan totál átlagos alkat vagyok, persze a hasam nem kockás, van egy kis "kappanháj". :D

Programozóként itthonról dolgozom, így az edzéseken kívül nincs jelentősebb fizikai aktivitásom, így ezek alapján számoltam ki az étrendem, nagyjából napi 300-320g szénhidrát, fehérjéből az előírtnál általában jóval több kerül be, olyan 200-200g. Inni természetesen a jó öreg ásványvíz van, napi 3 liter, leszámítva a shake-et. Ja, és mellé megy még béres féle multivitamin is. Igazából a jövő nyárra készülök (meg az elkövetkezendő lehetőleg minél több évre), szerintetek ezzel az étrenddel, fegyelemmel és kitartással lesz látható eredménye?

Még egy kérdés amivel dilemmában vagyok. Van értelme edzés után több mint 50g fehérjét leküldeni? Erről eléggé megoszlottak a vélemények különböző oldalakon, fórumokon, blogokon.

Köszönöm előre is!



2012. aug. 13. 23:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

nagyon szép étrend, azonban van egy kritikus hiba, amit éreztél is.

túlzott a tápkieg fehérje mennyiség edzés után.


a tested kb. 25-30g fehérjét tud egyszerre kényelmesen elfogyasztani. hiába szugerálod, nem fog többet hasznosítani. barátkozz meg a gondolattal.

a fölös protein nagy mennyiségben a vesédre káros hatással van, hiszen van egy szűrési potenciálja, illetve a nagyobb mértékű tejsavó (ha az össz proteined egy bizonyos százalékát ezzel fedezed be, fosató hatással van). Nem mellesleg a fölös protein zsírként fog hasznosulni, habár talán ez edzés után pont nem igaz, mivel energiaként.


A csirke okosan van elosztva, a rizs is. Ugyanakkor alig eszel rostot, a táplálkozásod egyoldalú. Nincs a kajálásodban semmi zöldség, azaz rost. Vegyél zöldségmixet, brokkolit. Nem látok zsírokat sem. Azt tudod ugye, hogy tömegelni nem lehet normálisan zsírok nélkül? Nem csak a telítetlen zsírsavakról beszélek, mivel ha csak ezeket eszed, kész is a zsíranyagcsere zavar.

Tehát enned kell zsírt, csak okosan.

2012. aug. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igaz, a zöldségeket kifelejtettem a leírásból, mert azokat annyira nem számolom bele a kalórianaplóba sem, de most teszem azt a csirke + rizs sem így néz ki ahogy leírom, hanem mondjuk "kondis-rizseshús", csirkemell kockázva, rizzsel egybeöntve és borsó meg kukorica hozzá. De szoktam enni brokkolit is, párolt bébirépát stb. Zsiradék annyi megy amennyivel főzök, az pedig napi szinten olyan 1 EK olívaolaj. Érdemes lenne több és másabb fajta zsiradék?

A fehérjés dolgot pedig én is írtam, hogy dilemmában vagyok, így most részemről egy pont a "kevesebb proteint edzés után" tábornak. Ellenben a magas fehérjebevitellel annyiban nem értek egyet, hogy ha iszom eleget, akkor elméletileg azzal kímélem a vesémet. De javítsatok ki, ha tévedek.

2012. aug. 14. 00:07
 3/15 anonim válasza:
0%
Vigyázz a sok edzéssel, nehogy kialakuljon nálad a megnagyobbodott sportolószív és majd 50 évesen ébredj a hullaházban, mert megáll a ketyegő...vigyázz magadra...
2012. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
csökkentsd a zabpehelyt reggel és a második kajáláshoz rakjál lenmagolajt. Amúgy jó lenne ha salátát is ennél jól mondta az előttem szóló az is fontos jót tesz az anyagcserének.3 óránként kajálj szerintem Nem lehet olyan brutál anyagcseréd hogy 2 óra alatt feldolgozza a kaját. Próbálj többet aludni az az 5 óra nagyon nem jó.Sok sikert
2012. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem kötözködésnek mondom, de heti 3-4 x 1 óra edzéstől szerintem nem lesz bajom, pláne így, hogy otthonról dolgozom (ülőmunka!) és azon kívül hogy elsétálok a boltba semmi mozgásom nincs. Ennyi mozgás pont kell szerintem. De köszönöm a féltést. :)
2012. aug. 14. 00:12
 6/15 anonim ***** válasza:

hát a zsír kell tudod, pl. kötőszövet regenerációhoz, mely az edzés miatt sérül, akárcsak az izom. azt is regenerálni kell. zsír kell sok folyamathoz, az agynak is, belső szerveknek, és a kültakaróhoz. habár ennek nincs sok köze az edzéshez, de ha nincs zsír, a szervezetnek máshonnan kell pótolni. tudod én 3 évig toltam ilyen étrendet, mint Te még kezdő koromban. naturál voltam mindig is és 78 kiló voltam 3 évig. minden egyes nap (jó a betegségeket nem számolva). aztán elkezdtem a csirkét kicserélni lazaccal. iszonyatos eredményt hozott. végre ettem zsírt, ráadásul eszenciálisat is, minden izmom nagyobb lett. nagyon megörültem, és azóta mindig figyelek a zsírbevitelre. a csirkét néha zsírszegény sajtokkal helyettesítem, tojást is eszem reggel, stb.

a zsírbevitel értelemszerűen ésszel kell csinálni, hiszen tudjuk jól mégis mi az, de pl. a d, a, k ,e vitaminok felszívódása/oldódása zsírban valósul meg. még egy érv a zsírfogyasztás mellett.

hiába vagy testépítő, nem lőheted ki az étrendedből teljesen, mivel a testednek szüksége van rá, egyébként stagnálni fogsz és hosszútávon egészségtelen lesz a csak csirke-rizs.

2012. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem...akkor mit tanácsolnál, mert a lazac az már nem az én pénztárcámhoz van mérve. :DDD Ha mondjuk a reggeli mellé csinálok 2-3 tojából rántottát vagy tükörtojást az jó? Félkemény sajtokat lehet enni mondjuk még? :)
2012. aug. 14. 00:37
 8/15 anonim ***** válasza:

light sajtot szoktam, asszem a tolnai még belefér, de mondjuk a sajtban van tartósítószer:D de érted a csirke meg antibiotikummal kezelt, a tonhal higannyal szennyezett, na mindegy is:D

a tojásrántotta király kaja, de abban meg ugye koleszterint van, nemzetközi szervezetek nem javasolják a napi fogyasztást. igazából itt jön ki, hogy nehéz dolog megoldani a jó kajálást. tényleg az. tökéletes kajálást talán nem is lehet megalkotni. és igazad van, pénztárca függő is.

szerintem jó úton jársz hogy kihozd a legjobbat a dologból, mert értelmesnek tűnsz, és az kell ehhez a sporthoz:)

2012. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, igyekszem utánajárni a dolgoknak, erre (is) van az internet...Igazából annyi csalást meg szoktam engedni magamnak, hogy a rizsre alkalmanként teszek valami Uncle Ben's szószt, azokban is van némi zsír, meg hát amivel főzök ugye, de sokan írták máshol is a lenmagolajat és itt is tanácsolták. Nyilván ha utánajárok akkor rájövök, hogy hol kapható, de érdemes mondjuk egy Tescoban ilyesmivel próbálkozni? Egyébként szerintem ehhez ész nem kell az átlagnál több, kicsit a dietetikába, biológiába és kémiába kell belemélyedni. Ami itt kritikus az a lóvé. Az étrendem a plusz proteinnel együtt havi szinten olyan 50-60ezer, ez még kényelmesen belefér, de ilyen dolgokról, hogy lazac meg bélszín azért nem nagyon álmodozom. :D Egyébként jó, hogy a tonhalat említetted, azt is szoktam venni és alkalmanként a reggeli mellé leküldök egy 100g-os konzervet, de csak azt ami "saját levében" van. Ezek szerint nyugodtan vegyem az olajosat? :)
2012. aug. 14. 00:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia, én is hozzászólnék, közel 30 éves edzésmúlttal.

Szerintem jó lesz az étrend, a zöldséget tényleg kihagytad, de láttam később írtad a kukoricát és borsót. Na, azok pont nem kellenek, legyen inkább brokkoli, kelbimbó, spenót.

Reggel és este is kell 1-1 kanál lenmagolaj és omwga3 kapszula a jó zsírok bevitele miatt.

Edzés után testtömeg/2 fehérje kell grammban számolva, tehát egy 80kilós embernek kell 40g fehérje, ami egy 80%-os készítményből 50g-ot jelent. Ezt simán megemészted és felszívódik edzés után, mert le vannak ürülva a tápanyagraktárak. Ne hallgass az ilyen 20g-os tanácsokra.:)

Víz pedig minden 20kilós testtömegre kell 1liter.

2012. aug. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!