Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nemrég beiratkoztam egy...

Nemrég beiratkoztam egy fitness teremben fogyni szeretnék de nem tudom hogy hogy haladjak. Melyik géphez menjek először majd utána és utána adnátok tippeket? Futással kezdjem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. Mindig előbb a súlyzós edzés menjen, majd utána az aerob edzés, mert fordítva ellőnéd a puskaport (ch) így nem maradna energia a súlyzós edzéshez. Ha később megy az aerob, akkor hamarabb fogod zsírból fedezni a mozgást, mert leürültek a szénhidrát raktárak.

Edzés terveket itt találsz: [link]


A fogyáshoz pedig legfontosabb az étrend:

Szálkásító diéta: legyen napi 3g*testtömegkg fehérje és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

minden teremben van edző. hozzá menj először.


ha ennyire nem vágod a témát, mindenképpen érdemes néhány személyi edzést venni először. Sok helyen a teremedző ingyen is ad edzéstervet, és megmutatja a gyakorlatokat. De ez nem egyenértékű a személyi edzéssel.

2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!