Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz ti hogyan/mivel...

Futáshoz ti hogyan/mivel szoktatok bemelegíteni?

Figyelt kérdés
És miből mennyit/mennyi ideig csináltok? Esetleg a futás utáni nyújtásról is leírhatnátok ezeket, hogy ki, mit szokott. Pár hete kezdtem el futni, csak azért, hogy csináljak valamit, azért kellene pár tipp, eddig nem igazán sportoltam semmit.

2012. aug. 15. 21:40
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem tudom hogy milyen futásra gondolsz, de az igazi futáshoz kocogással kezdik általában, itt mondjuk 2-4 km kocogás, utána megállsz úgy 1 méteres terpeszben, a kezedet kinyújtva tartod, majd jobbra lendíted, utána balra, amennyire csak bírod, hogy feszüljön. Ezután a terpeszt továbbra is tartva nyújtott kézzel megpróbálod megérinteni a talajt, ha ez sikerül elsőre, annál jobb, habár az elején ez még nem túl gyakori, ilyenkor rugózáshoz hasonló mozgást végezhetsz a kezeddel, ezzel is nyújtva az izmaid. Mindegyikből kb. 20-at csinálj. Ha ezzel megvagy, ha nem vagy finnyás, ülj le a földre kinyújtott lábbal, ha ez nem jó, akkor keress egy padot. Ugye a lábad nyújtva van, itt próbáld meg mégrinteni a lábfejed, utána az egyik lábad rakd keresztül a másikon, és a segítségével próbáld meg minél jobban kifordítani a testedet, arra törekedve, hogy a feneked ne mozduljon el a földről/padról, majd ismételd meg az ellenkező irányba is. Utána állj fel, a lábad fellazításához az "előre lépsz egyet, a lábaddal felrúgsz a levegőbe amilyen magasra csak tudsz, úgy hogy az egyensúlyod még meg tudd tartani" feladatot javaslom, ebből is 20-at. Nagyjából ennyi, ha most kezdted, szerintem ennyi elég lesz. Tehát:


2-4 km kocogás,

terpeszben forgás 20-szor (10-10 mindkét irányba),

terpeszben előrehajolás 20-szor,

ülésben nyújtott lábbal előre nyújtás 20-szor,

nyújtott lábadon keresztültett lábbal oldalra fordulás mindkét irányba 10-10

és előrelépés-felrúgás a levegőbe 20-szor.


Remélem tudtam segíteni :)

2012. aug. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasznos volt! Bár lehet túlzás volt futást írnom, mert ink. csak kocogni szoktam, ált. 5-6km-t, olyan 10km/h-val, ez gondolom ink. kocogásnak számít még. Szóval ehhez is így melegítsek? :)
2012. aug. 16. 21:23
 3/3 anonim válasza:
Szerintem hogyha a lábadat kocogáshoz edzed meg, akkor is jó lesz a feladatsor :)
2012. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!