Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen edzés mellett remélhetek...

Ilyen edzés mellett remélhetek látható sikereket izmosodás terén?

Figyelt kérdés
Heti 3x1,5 órát járok aikidózni, és mellette otthon edzenék heti +3-szor otthon (van kézi súlyzó, komplett lapsúlyos kondigép, haspad, húzódzkodó). Ezek mellett persze rendesen táplálkoznék (bár nem komplett tömegnövelő étrendet, nem tudnám grammra pontosan betartani). A kérdés az lenne, ilyen körülmények között magamra pakolhatnék némi izmot?

2012. aug. 17. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha jól csinálod, akkor persze, nem is értem a kérdést... Aki ennyit sportol az hogy a viharba ne szedhetne fel izmot? Ha jó Aikido edzésre jársz akkor egy idő múlva a harchoz is fogsz érteni... Amúgy én a helyedben inkább négyszer edzenék otthon, ha van időd...
2012. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is döntsd el mit akarsz! Aikidozni, vagy izmot építeni. Mert ha aikidozol, akkor ellenjavallt az izomépítés ami együtt jár bizonyos merevséggel vagy eszméletlen mennyiségű nyújtással tudod csak megőrizni az Aikidohoz szükséges lazaságot. Ha aikidózol akkor inkább az erőt növeld erősítő edzéssel egylábas guggolás, egykezes fekvő, egykezes húzodzkodás, hasprés (meztelen harcos, fegyencedzés). Ehhez állítsd be a táplálkozásod. Inkább kevesebb mint több kalóriabevitellel. Ez együtt jár némi izomnövekedéssel is, de inkább a zsír az ami eltűnik. Ha viszont izmot akarsz magadra pakolni, akkor tömegnövelő edzést és táplálkozást kell bevezetned, ekkor azonban az Aikidot jobb, ha elfelejted.

2012. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Steven Seagal se kisdarab...
2012. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert meghízott te makákó
2012. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aikiboxer ***** válasza:
Nem értek egyet Ateszu, szerintem aikido mellett mindenképpen kell erősíteni. Még abban se vagyok biztos, hogy az izomtömeg-növelő body building annyira lelassítana, hogy ne tudj utána aikidózni -- bokszon van néhány kigyúrt srác, akik aktív testépítők, és egész gyorsan bokszolnak (és bokszon is kokszolnak :)))... Persze ha valaki nagyon nagy súlyokkal edz, akkor lemerevedik, de azt nem írta a kérdező, hogy mekkora súlyokkal és milyen programmal edz. Viszont az izomtömeg, a nyers fizikai erő igenis sokat számít az aikidóban.
2012. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

aikiboxer:

"Viszont az izomtömeg, a nyers fizikai erő igenis sokat számít az aikidóban."


Azt hiszem én is az erősítésről, az erőedzésről írtam :) Az erő és az állóképesség fontos, hogy az edzésen intenzíven tudj gyakorolni, de az erő nem arányos az izomtömeggel.

2012. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!