Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudna valaki ajánlani otthonra...

Tudna valaki ajánlani otthonra szálkásító edzést?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és szálkásítani szeretném a testem, de otthon, és viszonylag gyorsan... tudtok javasolni valami primkó edzéstervet?
2009. júl. 22. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

A kérésed nem egyszerű, 13 évesen szálkásítani furcsa dolog de te tudod. De az a része hogy gyorsan akarod csinálni szinte megoldhatatlan. Az otthon való kivitelezés az rendben van, bár függ attól hogy milyen felszerelésed van otthon(pl súlyzó, felülőpad...).

Az első lépés: a táplálkozásodra kell nagyon figyelned, tudom a csapból is ez folyik de szinte ez az alapja. Nem az számít főképpen hogy mennyit eszel, hanem hogy mit. Törekedned kell arra hogy sok fehérjét egyél, zsíradékot minimális mennyiségben, és persze vannak a szénhidrátok: ahoz hogy tudd mennyi szénhidrátot fogyassz tudnod kell, hogy a szénhidrátoknak 2 fő csoportja van, vannak az egyszerű, nem összetett szénhidrátok(ezek azok a cukrok amiket te úgy ismersz hogy kristálycukor, a csokiban lévők stb.), és vannak az összetett szénhidrátok (ezek a rízs, a krumpli, összefoglaló néven a keményítők)-->ezeket kell inkább előnyben részesítened.

Ha a táplálkozásod rendben van akkor a testmozgásra kell koncentrálnod. Mivel most neked nyári szünet van rengeteg az időd, a reggelt indíthatod egy 30-40 perces laza kocogással. Ha súlyzókkal akarsz dolgozni akkor a maximális terhelhetőséged 50-70%-ával dolgozz( ezt úgy értem hogy ha pl 50kg-t tudsz kinyomni fekve akkor 25-35 kg-val nyomj) de lényeg az hogy abból sokat. Súlyzózást viszont a te korodban nem ajánlom, jobb ötletnek tartom inkább a fekvőtámaszozást amihez ez az oldal remek segítség: [link]

A szálkásítás egyik fontos lépése a hasi zsír elégetése(mindenkinek van, annak is aki nagyon vékony vagy akinek a hasi izomkockái is látszanak), ez a leg macerásabb része a dolognak, mert hosszú ideig tart(úgyértem több hónapig is tarthat míg az eredmény látványossá válik de fő a kitartás!!!). A hasvalad tornáztatására otthon mindenképp a felüléseket ajánlom, de nem a megszokott módon ahogy a suliban a tesiórákon mutatják mert az nem tesz jót a hátadnak és 50 éves korodban megnézheted magad. A felülés alaphelyzete megegyezik a klasszikuséval, de az ezt követő rész egészen más: mikor felülsz azt nagyon lassan csináld(hiába tudnád gyorsabban), érezd ahogy megfeszül a hasizmod, eközben a tenyereddel a tarkódat fogd, de ne ülj fel annyira hogy a könyököd megérintse a rérded, csak olyan 30-40°-os szögben, egy pillanatig tartsd meg majd ugyanolyan lassan engedd vissza, ezt ismételd meg erőnlétedtől függően 15-30-szor. A nap során 3-5-ször végezz felülésgyakorlatot. Ha szeretsz bicajozni, és van hol, az nagy előny, napi 5-10 km lendületes bicajozás csodákra képes ;). Végezetül pedig: Azt szokták mondani hogy az este 6 utáni evés nem tesz jót, na én ilyen őrültségekre nem búzdítalak, csak annyira hogy este 6 után különösen válogasd meg mit eszel, a zsíros dolgokat nem ajánlom, de ilyenkor már a fehérjét sem annyira mert a gyomornak sok energiájába kerül megemészteni és ezt az energiát az este regenerálódó izomzatodtól vonja el(és másnap hulla fáradt leszel), ehejett inkább összetett szénhidrátot egyél és gyümölcsöt ( kevés rízs, meg 2 alma...). Ne terheld magad minden nap, hetente tarts legalább 2 nap pihenőt(de én inkább 3-mat ajánlok)

Ui.: FŐ A FOKOZATOSSÁG

Üdv.: Egy Atléta

2009. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Felejtsd már el hogy gyorsan . Nem lehet gyorsan . Otthon meg amúgy is sz*r ha nincs súlyzód , de 13 évesen elég lesz .
2009. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm...
2009. júl. 25. 14:37
 4/4 anonim válasza:
47%
kevés folyadék bevitel...és este meg kell innod egy fél üveg száraz bort...másnapra azért rendesen kijönnek az erek és a bőr is sokkal szárazabb..tehát jobban megfeszül...
2012. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!