Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrós kollégák, ha van...

Gyúrós kollégák, ha van tapasztalat, vagy régebbi olvasmány erről, megosztanátok? (edzésmennyiség)

Figyelt kérdés

3.5 éve edzek, naturál, ektomorf vagyok. Kaja rendben.

Edzésben a hagyományos vonalakat követem, vagyis bukásig edzés, izom szétbombázás, aztán majdnem egy hét pihenő.


Mivel otthon edzek, arra gondoltam, kipróbálom a nagyobb edzésmennyiséget. Az izmot 2-4 napig hagyom pihenni, de nem bukásig végzem a sorozatokat. Olyasmi lenne ez, mint a volumen edzés és a hst ötvözése.


Ha bármi használhatót tudnátok erre írni, megköszönném. Lehetőleg tapasztalatból.


2012. aug. 19. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átfutom, de én elsősorban izomtömeget növelnék, erőnövelés nem cél, az esetleg következmény lesz.
2012. aug. 19. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:
kb 15 perc amíg betölti
2012. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja szóval csak diszkóizmokat akarsz
2012. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hagyjuk már ezt a diszkóizom kifejezést. persze, aki nem a csúcsszuper fegyencedzéssel akar izmosodni, és nem homokos négerek játszótéren történő tornázására veri a nyálást, egyből "diszkóizmokat" épít... azt hittem a "parasztizom"-nál nem lesz idiótább megfogalmazás...


Amúgy mi a bajod a heti egyszeri edzéssel izmonként? Nem fejlődsz? Különben nem érdemes változtatni, a több nem jobb. Ha nem bírsz magaddal, csinálj más sportot is emellé. Terembe miért nem jársz?

2012. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A legjobb, amit hallottam, az a "műizom". :)

Otthon edzeni jelenleg azért jobb, mert van annyi súly, rúd, eszköz, amivel a gyakorlatokat el tudom végezni, nem kell rá várni, stb.

Most kipróbálom a sokkal több edzést, megnézem, mire jutok. Olvastam pár külföldi fórumon, hogy volt, akinek bejött.

2012. aug. 19. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

azért mondtam a diszkóizmot,mert mi más célja lenne valakinek az erősödésen kivül,akkor csak szaladgálj nagy izmokkal erő nélkül és igen a fegyencedzés egy nagy kamu.

Am tényleg van ilyen valaki csak azért gyúr hogy a csajokak tetszen,ezt hivják diszkóizomnak.

Amúgy szerintem nincs értelme bukásig edzeni max 10 ismétlés olyan súllyal amennyit bírsz és hetente emelni kb 1-2 kg-mal vagy amennyit jónak látsz.

Tudod ha bukásig edzel azzal csak leterheled az izmod,de attól nem fog növekedni mert az erősebb stimulációtól növekszik.(persze megfelelő étkezés mellett)És bemelegitésről nyújtásról se feledkezz meg.és vigyázz ,hogy elkerüld a katabolizmust.

2012. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, van ilyen? Csak azért gyúr, hogy a csajoknak tetsszen? Ez egyszerűen hihetetlen! :)


Én egyébként ilyen vagyok. Igyekszem javítani a külsőmön, igényesebbé válni, esztétikusabban kinézni. Az egészséges férfi pedig a nőknek is tetszeni akar.


Visszatérve az ötleteidre, igen, a súlyt kb. ilyen mértékben igyekszem emelni hetente.

A bukást próbálom elkerülni, habár tegnap úgy valósítottam meg életem egyik legjobb karedzését, hogy a sorozatok általában bukással végződtek.

2012. aug. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!