Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni edzés terv, ez mennyir...

Otthoni edzés terv, ez mennyire megfelelő?

Figyelt kérdés

Nos 178cm vagyok és úgy kb 65 kg, nem rég kezdtem el edzeni, nem nagyon nézegettem a neten, hogy mit hogyan kell meg ilyesmi, van itthon kétkezes súlyzó, meg egy egykezes szett (10kg-s), naponta úgy szoktam edzeni, hogy reggel kelés után fekve nyomás, karhajlítás kétkezes súlyzóval, hasprés meg még jó néhány gyakorlat. ezt reggel kelés után és napközben is meg szoktam ismételni ugyanazt a sorozatot, konkrét edzés terv nincs, tehát csinálom, ahogy bírom, viszont a kérdésem az volna hogy ez így megfelel, hogy ennyit edzek naponta? illetve olvastam, hogy néha pihentetni kell az izmokat a növekedés érdekében, ez mit jelent?

Értelmes és hozzáértő válaszokat várnék, köszönöm!


2012. aug. 24. 08:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és így kábé mennyi idő alatt érhető el, hogy már kicsit látványosabb testfelépítésem legyen?

Nem akarok egy három ajtós szekrény lenni, csak kicsit edzeni (szálkásítani) és látványosabbá tenni az izomzatomat.

2012. aug. 24. 08:30
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem jó így. Ne eddz naponta többször, sőt minden nap sem kell edzeni. Elég heti 4-szer súlyzós edzést végezni.

De 10 kilóssal nem sokra mész, hamar kinövöd majd, kellene venni idővel tárcsákat.

Ugyanis mindig akkor a súllyal kell végezni a gyakorlatokat, hogy éppen el tudd végezni a 8-12 ismétlést a sorozatokban. Szóval amivel 20-30 menne simán, azzal nem lesz izom. És kellene tömegnövelő étrend is. Edzéstervnek pedig egy ilyesmi:

[link]

2012. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tömegnövelő étrend meg van, kreatint szoktam bevenni edzés előtt, után, mindkét súlyzó bővíthető szóval azzal nem lenne gond, viszont ez a link elég hasznosnak tűnik, köszi! :)
2012. aug. 24. 08:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, van ott több edzésterv is, de kezdésnek egy ilyen 3 napos teljes testes kell 2 hónapig, majd mehet osztott edzés.
2012. aug. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Össze raktam az edzés tervet, láb nem igazán van benne, mert biciklizek elég sokat, meg gördeszkázok, ami ugye jelentősen fejleszti a lábat, heti háromszori edzés elég?
2012. aug. 24. 20:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég, igen, naturálban, hobbiszinten.
2012. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer! :)
2012. aug. 25. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!