Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fekvőtámaszt milyen kar-szél...

A fekvőtámaszt milyen kar-szélességgel érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
A cél az lenne, hogy a mellizmom és a tricepszemet erősítsem...
2009. júl. 26. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Vállszélességben vagy picit szélesebben.
2009. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam, hogy amikor lent van a tested, akkor az alkarjaid merőlegesek legyenek a talajra.

Magyarul:ha leért a tested, az alkarod és a felkarod, egy derékszöget formáljon. Remélem érthetően fogalmaztam.

Én alapban így csinálom, (szerintem így a legkényelmesebb a csuklóknak és a vállakank)csak akkor változtatok néha a szélességen, ha változatosabb ingert akarok vele kelteni.

2009. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok.

Annyit elfelejtettem mondani, hogy a kezeid ne a tested mellett álljanak ilyen szögben, hanem a könyökeid, oldalt legyenek a vállad magasságában.

2009. júl. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a két kezed közt a távolság annál inkább a mellre megy.

A szűkebb fogás a tricepszedet erősíti jobban.


A fekvőtámasz egy ideig nem rossz, aztán valahogy nehezíteni kell, például a lábadat székre, ágyra rakod, a hátadra valamilyen súlyt raksz, táskát könyvekkel, ilyesmi. Erősít, meg minden, de csodákat ne várj tőle, a semminél sokkal jobb.

2009. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle.
2009. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz
2009. júl. 28. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!