Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miket változtassak meg az...

Miket változtassak meg az edzés tervemben, hogy jobban fejlődjek? (gondolok ismétlés számra vagy esetleg más gyakorlat, kisebb súly nagyobb ismétlés stb. )

Figyelt kérdés

most így néz ki:D

1.nap mell,tricebsz(hétfő)

mell:

-fekvenyomás(bemelegítés rúddal(20ismétlés),teljes súly 50%-val(10 ism.),teljes súly 60%(8 ism.),t.súly 80%-val(4x8 ism.)

-tárogatás: 3x12 ismétlés(sorozatos súly emelés)

-fej felett áthúzás egykezessel: 3x12 ism.

-ferde padon nyomás 45°-ban: teljes súly 60%-val(8 ism.).t.súly80%-val(4x8 ism)

Tricepsz:

-csigán letolás(3x12 folyamatos súly emelés)

-fordítottan letolás(3x12 súly emeléssel)

-szűknyomás (2x10 súly emeléssel)

2.nap(szerda)

Hát,Bicepsz:

Hát:

-nyak mögé húzás(3x12 súly emeléssel)

-mellhez húzás(3x12 súly emeléssel)

-állva letolás(3x12 emeléssel)

Bicepsz:

-2kezes rúddal súly emeléssel(4x8)

-1kezessel súly emeléssel(3x12)

-csigás bicepsz (3x12 súly emeléssel) bemelegítés ként!

3.nap:(péntek)

váll,láb

váll:

-oldalemelés egykezessel(3x12) súly emeléssel

-nyak mögül nyomás(3x12 emeléssel)

-vállvonogatás(3x12 emeléssel)

Láb:

-comb hajlító (3x12)

-comb feszítő(3x12)

-vádlira amikor felemeled sarkad nem tudom hogy hívják:D(3x40)

ÉS MINDEN EDZÉS UTÁN IS MEGY A VÁDLI(KIVÉVE 3.NAP) ÉS HAS IS TERMÉSZETESEN(azért írtam naggyal hogy biztos lássátok:D És fehérje3dextróz megy és 4-5-szörös étkezés:D


2012. aug. 30. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Kivéve 3-madik nap azért mert ott alapból van vádli edzés:D
2012. aug. 30. 15:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég sok mindent:)

pl. én nem végeznék nyak mögött semmit, mert tönkre teszi idővel a vállízületet.

Guggolás mindenképpen kellene a lábhoz.

Mellnél cserélgethetnéd hetente a rudas ill. az egykezes nyomások sorrendjét és azt is, hogy döntött vagy egyenes padon végzed. Döntöttnél 30fokos legyen inkább, ha lehet.

Néha oda is tehetnél az áthúzás helyett tolódzkodást. Tehát változatos legyen.

Hátizomnál kellene húzódzkodás és min. egy szabad súlyos evezés (rúddal vagy egykezessel), két hetente felhúzás. A csigás gyakorlatokkal nem fejlődsz annyira, de egyet megtarthatsz.

Vállnál legyen mellről nyomás, vagy egykezessel nyomás, oldalemelés és oldalemelés döntött törzzsel a hátsó részre.

Bicepsznél néha francia ruda állva bicepsz is legyen, itt is cserélgesd hetente a sorrendet is az egykezessel.

És még annyit, hogy próbáld ki a mellhez a bicepszet, háthoz a tricót. Csak hogy változatos legyen.:)

2012. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lábra nagyon kevés, kellenek alap gyakorlatok is mint pl. a guggolás.

Bicepszre tegyél be a csigás helyett kalapácsot és a kétkezes bicepszhez +1 vagy 2 bemelegítő sorozatot (sok ismétlés kis súly) és az egykezessel forgasd is be.

Fekvenyomásból nem kell ennyi sorozat. A 60%-osat ki lehet szedni. 45°-os nyomásból is maximum 4 sorozat legyen.

Tricepsznél a fordítottan lenyomás és a szűknyomás helyett legyen tolóckodás és tricepsznyújtás fekve (koponyatörő).

Hátnál a nyakhoz húzást hagyd ki és mehet még lehúzás szűk fogással, evezés és hiperhajlítás.

Vállhoz még oldalra emelés döntött törzsel (a hátsó deltát is meg kell dolgozni).

2012. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítséget:D (Y)

Arról az elméletről hallottál már egyik héten kis ismétlés szám nagy súllyal 2. héten meg nagy ismétlés szám és kisebb súly?:D nem tudom hogy van e igazság alapja:D

2012. aug. 30. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó a változtatás, de két hetente azért nem tennék be nagyobb ismétlésszámokat. Mondjuk kérdés, hogy mennyi az a nagyobb ismétlésszám? Mert 12-15-ig fel lehet pár hetente menni, de annál kisebb súlyokkal én nem dolgoznék. De hát kinek mi jön be.:)
2012. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen olyan 15 körülire gondoltam pl ahol vannak a 3x12 oda 2x15 vagy ilyesmi:D
2012. aug. 30. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Az belefér szerintem.
2012. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!