Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi ideig elfogadható az...

Mennyi ideig elfogadható az izomláz? Mikorra kell teljesen elmúlnia?

Figyelt kérdés
Múlt héten sokat dolgoztam,szüreteltem,ott szinte gész nap guggolnom kellett!Azon kivül eljártam aerobikra is,ahol szintén jól megtornáztattak!A baj csak az,hogy nagyon fájnak a lábaim!Van feleslegem,pont azért járok el aerobikozni!A jobb lábam jobban fáj :(
2012. aug. 31. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet egy kisebb sérülés is, pihentesd kicsit.

Egyébként maga az izomláz is az izomrostok apró beszakadásai miatt vannak, annak is kell idő mire regenerálódik, izomlázra nem érdemes még ráedzeni.

2012. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 *Glissade* ***** válasza:

Nincs meghatározott idő, hogy mikorra kéne elmúlnia:)

Ez elég sok dologtól függ... pl. hogy mennyire vagy hozzá szokva (bár a kérdésedet olvasva, szerintem semennyire), milyen edzés stb.

Pár nap pihi után már mehetsz is újra aerobikozni:)

Ha pl. valamelyik gyakorlatnál (nyújtásnál szokott lenni álltalában) azt érzed, hogy nagyon fáj, akkor rá is sérűltél egy kicsit! Ebben az esetben több ideig kéne pihentetned és nem csinálni azokat a gyakorlatokat.


Egyébként meg jó lesz ha hozzászoksz az izomlázhoz! Ha nincs szerencséd, akkor minden edzés után érezni fogod, tehát jobb ha már most szoktatod magadat a gondolathoz, érzéshez:)

Mert nem hagyhatsz ki minden edzés után 3-4 napokat- e miatt! Szóval inkább ne gondolj rá. Hagyj ki egy napot, aztán menj újra edzeni, majd hétvégén kipihened.

2012. aug. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!