Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrend mellőzése?

Tömegnövelő étrend mellőzése?

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje konditeremben gyúrom a vasat de az a probléma hogy örülök ha hó végére sikerül megoldanom tudjak venni tápkieget és legalább abból bevigyem a fehérjét mert egyszerűen nincs pénzem minden nap a csirkemell+rizs kombót megvennem, szóval tanácsotokat szeretném kérni hogyha nincsen meg a fehérje meg szénhidrát bevitelem a csúcson akkor el is felejthetem ezt az egészet?

Odafigyelek hogyha eszem akkor sokat egyek, bár tudom hogy nem a kaja mennyisége meghatározó hanem a minősége meghogy mennyire funkcionál mint tápanyag, de sajnos nem tudok mit tenni anyagi hátrányok miatt.

Tápkieget is úgy dobok össze hogy veszek 1 kiló maltodextrint meg valami olcsó fehérjét.

Nagyon szeretek edzeni, ez az életem és még nagyon sok ideig folytatni szeretném, csak félek ez nagyon hátráltató tényező.


Mit gondoltok? Tanácsokat kérnék.


2012. szept. 2. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdetben ezek nélkül is lehet némi változás, bár ha komolyabb eredményeket szeretnél, akkor az étrend elengedhetetlen, ez sajnos egy ilyen sport.

Javaslatom, hogy gondolkodj olcsóbb tápanyagokban, egy hasonló kérdésre tegnap is már válaszoltunk.

A szénhidrátrész nem olyan költséges, rizs, zabpehely reggelre, nem tesz ki nagy költséget, ahogy a zöldség sem.

Húsból bár a legjobb a csirkemell, tömegelés alatt mehet a csirkecomb, hal (tengeri lehetőleg), pulyka is esetenként. Fehérjeforrásnak továbbá a túró, tojás sem drága, fehérjének kevert fehérje, Power Protein, vagy Power Pro.

2012. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán el kéne gondolkodnod, hogy amíg nincs elég pénzed egy esztétikai sporthoz valami másba kezdj aminél kisebb hátrányba kerülsz a rosszabb minőségű táplálkozással. Például kipróbálhatnád az erőemelést vagy a súlyemelést.
2012. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy szintig így is fejlődhetsz, de hamar meg fog állni, utána azért rendbe kéne tenni a kaját.
2012. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi kereted van a tápkiegre, de én azt a pénzt inkább minőségibb kajára fordítanám. A csirkemell nem olcsó, de ha mondjuk van egy havi 10-ed a fehérjére, abból inkább húst vennék a helyedben. Nem tudom hány kiló vagy, de ha 70 körül vagy, akkor ennyi pénzből 15-20 napra meg is oldottad a szilárd kajád fehérje részét, a szénhidrát meg fillérekből kijön (rizs kilója 250körül van, a zabpehelyből 500g 200ft). Ha meg azt is beleszámolod, hogy ezzel "kiváltod" a többi főtt kajás étkezésed, meg a reggeli zsemle, felvágott, anyámkínja' dolgokat, akkor egész hónapra meg tudod venni a csirkemellet. Persze ez sok mindentől függ, ha 80 kiló fölött vagy, akkor eleve többet kell bevinned, vagy ha egyébként paprikás krumplit ennél, akkor ez valóban nem kivitelezhető. Az én napi kajám kiegek nélkül 100g zabpehely, 500g csirkemell, 450g zöldség, 375g rizs, 100g sovány túró, ami kb 1300ft.
2012. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!