Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mondanátok olyan tömegnövelő...

Mondanátok olyan tömegnövelő étrendet amiből elég olcsón kijönnék?

Figyelt kérdés
Alap tömegnövelő étrendet tudnátok nekem ajánlani? Mert amiket találtam nagyon pénzesnek tűnnek egyenlőre szüleimnél élek saját keresetem van, de nem sok (mert még tanulok) és azt is a B jogosítványra teszem félre, szóval olcsó kajákból álló étrend amibe megközelítőleg elég sok a tömegnöveléshez szükséges tápanyag (fehérje, szénhidrát) F/17 85kg vékony vagyok szinte semmi zsír nincs rajtam ami rám jött kiló az izom tömegnövelőt egyenlőre nem használok

2012. szept. 1. 21:23
 1/9 poiu ***** válasza:
Magasságod? 85 kg. nem kevés...
2012. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából ezt magadnak kell összerakni, de vannak technikák. A csirkemellet helyettesítheted, csirkecombbal, ami tömegelés alatt belefér, hallal, vagy pulykával.

Rizs, és a zabpehely nem drága, úgy ahogy a zöldség sem. Estére mehet túró, szintén nem túl költséges.

2012. szept. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
183 vagyok és bocs elírtam csak 80 kiló vagyok
2012. szept. 1. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, a szénhidrátrész nem drága, fehérje pedig mehet csirkecombból, olcsóbb halból, power proteinből. Ennél olcsóbb megoldás nincs.
2012. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A "standard" tömegnövelő étrendben a legnagyobb tétel a csirkemellfilé. Viszont, ha azt nézed, hogy cserébe más étel szinte nem is kell, akkor nagyon olcsón ki lehet jönni.

Neked napi szinten

600g csirkemell (kb 900ft, protein: 147g)

fél kiló zöldség (pl 450g fagyasztott brokkoli kb 300ft) 100g zabpehely (reggelinek, CH: 60g, 500g ára 199ft)

500g rizs (150ft, CH: 400g)

és estére 100g sovány túró (protein: 16g, 500g ár kb 450ft)

Így egy napi kajád 1500ft körül jön ki. Annyira mégsem drága a testépítő kaja, kivéve persze ha otthon alapból krumplis tészta lenne, meg túrós csusza, annál azért nem olcsóbb, de persze nem véletlen, abból nem lesz izom. :)

2012. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a gyors és hasznos válaszokat sokat segítettetek :)
2012. szept. 1. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
a szüleid csak adnak kaját, nem? Veszel mellé proteint, meg valami CH-t aztán kész.
2012. szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ebből a csirke mennyiségből ki lehet váltani egy részt tápkieggel, pl itt van a VPX Syngex, ami egyik legjobb ár/érték arányú ilyen tápkieg:

[link]


De az étrend alapja mindenképp a szilárd kaja legyen. De ha van pénzed, akkor ruházz be egy ilyenre, keverj be 2 adagot edzés utánra 40g glükózzal és küldd le. :)

2012. szept. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"22:45"- A "csak adnak" kaját nem elég. Nem mindegy, hogy az a kaja mennyi szénhidrátot és fehérjét tartalmaz. A külön protein + CH önmagában nem elég, ha mellette mondjuk krumplistészta van.
2012. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!