Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A táplálékkiegészítő NEM...

A táplálékkiegészítő NEM szteroid!?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen kérdést látok itt is, ma pedig az edzőteremben láttam egy srácot, hogy edzés előtt bedobott egy aminosav kapszulát, majd a mellettem öltöző két számítógéphuszár összesúgott, hogy "na, ez is azért ekkora, mert koxol, hát így könnyű".


Valahogy el kellene a köztudatba hinteni ezt az egyszerű tényt, hogy a tápkieg az nem szteroid, kox, cucc, stb...És ezt sajnos nem csak a buta és korlátolt emberek nem hiszik el. Nekem is vannak olyan ismerőseim, akik nem hülyék egyáltalán. Intelligensek, műveltek, csak nem jártasak a dietetikában még annyira sem, mint én (2-3 héten át minden nap olvasgattam a neten) és a jóistennek' se tudom elmagyarázni, hogy amit iszom az FEHÉRJE...mert jön a "jaaa persze, telerakják azt minden vacakkal", vagy az, hogy "csak fel leszel fújva, abbahagyod és összeesel". Persze hiába magyarázom el, hogy nem érné meg a gyártónak sem, ráadásul forgalomba se hozhatnák, valamiért ez van köztudatban. Ergo több forrásból jön az infó és így hihetőbb az átlagembernek.


Marketing érzékem nem sok van, hogy most valami kampányt hirdessek, meg hát kevés is vagyok ehhez, nem lennék hiteles forrás. De szerintem valahogy ezt tisztába kéne tenni szélesebb körökben is mert zavaró. Legalábbis nekem. Pedig szép türelmesen érvelve elmagyarázom mindig a dolgot. Nektek erről mi a véleményetek? Voltatok már Ti is ilyen helyzetben?



2012. szept. 4. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha több forrásból jön, attól csak a buta embereknek hihetőbb.

Szerintem sokan azért hiszik annak, mert aki koxol, az általában ilyet is iszik hozzá.

2012. szept. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Sok fogyatékosnak magyarázhatod, úgyse értik meg, szerintem bele se kezdj, nem lesz sok sikerélményed.

Engem is hihetetlen mód felkúr, hogy úgy okoskodnak hogy fingjuk nincs róla mi az,csak azt látják hogy az por vagy kapszula akkor az biztos rossz és koxos g*ci aki azt eszi.

2012. szept. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tapasztalataim szerint ha több forrásból jön az infó, az nem csak a buta, unintelligens embereket téveszti meg. Őket mindenképp, ehhez kétség sem fér, az értelmes emberek jelentős hányadát szintén.


Viszont szerintem ez a "fogyatékosoknak magyarázhatod" hozzáállás sem a legjobb, elég visszás.

Én három hete edzem csak ugyan, de folyton ezen jár az agyam, hogy ezt hogyan lehetne tisztába tenni. Ahogy el tudott terjedni az is, hogy "kox, szteroid, dopping, stb", ugyan úgy el kellene valahogy hinteni, hogy nem, ez nem az. Csak hát a negatív dolgok valahogy mindig gyorsabban terjednek. Szvsz a legjobb az lenne, ha lenne egy naturál testépítő aki orvos és dietetikus és csinálna egy blogot, vagy előadásokat tartana (kivitelezhetetlen), vagy mittomén'...szar ez így, hogy jövök ki a fitness pontból a kis tejsavó-fehérje porommal a táskámban és úgy néznek rám, mintha drogot csempésznék.

2012. szept. 5. 01:44
 4/19 °:Amigo:° ***** válasza:
0%

Azért az is szomorú, hogy 3 hete edzel és fehérjeporokra kell támaszkodnod a fehérjebevitelednek.

Tehát gyakorlatilag rád is hatott a butáknak szóló marketing a tápkieg-gyártóktól, hogy fehérjepor nélkül nem lehet/érdemes edzeni....

Pedig az első lépésnek (a terembérlet vásárlása után) nem az interneten keresgélésnek vagy a legközelebbi bájoszájtek bolt meglátogatása kéne hogy legyen, hanem egy normális és a fejlődést hosszú távon biztosító étrend összeállítása.

Én nem nézem le, aki tápkiegeket használ, de a Te szinteden felesleges és pénzkidobás. Tudom, hogy nem kox, de minek ?!

2012. szept. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Amigo" előbb kérdezz, mielőtt hülyeségeket beszélsz!


A "minek" részre reagálva:

Éhgyomorra reggel nem tudok betúrni 6-8 tojásból rántottát, ezért reggel a zab mellé praktikus a turmix. Edzés után pedig mondanom sem kell, hogy nincs hasznosabb, mint egy gyors CH + gyors fehérje kombó.


Az étrend pedig az első volt, amit összeállítottam és ha megkérdezted volna, ezt készséggel el is elárulom...73kg vagyok, ehhez mérten:


1. 100g zabpehely + 30g Whey Complex

2. 150g csirkemell + 125g barnarizs + 200g zöldség

3. 150g csirkemell + 125g barnarizs + 200g zöldség

E D Z É S

4. 60g Whey Complex + 45 glükóz

5. 200g csirkemell + 125g barnarizs

6. 100g sovány túró


Miről is beszélünk?

2012. szept. 5. 02:31
 6/19 anonim ***** válasza:

acm1899, jó látod, nagyon sokan gondolják a tápkieget koxnak. De én azt látom, hogy pár perc alatt simán meggyőzöm a tudatlanabb embereket is. A munkahelyemen is mindenki különbséget tud tenni tápkieg és kox között. Mondjuk egy gyógyszergyárban ez elvárható is lenne, de az elején azért kellett nekem is magyarázni még vegyészeknek, gyógyszerészeknek is.

Amigonak pedig nálunk kb 10-szer nagyobb a tudása testépítés terén, ezt el kell ismerni, régebben sokat válaszolt is az oldalon és edző is, ha jól tudom. Viszont én is azt mondom, hogy egy kezdőnek is jól jön edzés után egy protein+gyors ch kombó. De természetesen nem a tápkiegen kell élni egész nap és acm nem is így rakja össze az étrendjét, hanem okosan használja a legmegfelelőbb időpontokban. Sok ilyen felkészült kezdő kellene és nem látnánk danabolos okosokat, akik azt sem tudják mi a fehérje, de a tabletta már befigyel az első naptól.:)

2012. szept. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én benne lennék ilyesmiben, van is egy blogom, amit hasonló célokra találtam ki, csak lusta dög vagyok írni, és hónapok óta nincs poszt :D Pedig a fejemben nagyon sok minden körvonalazódik, kábé csak monitorra kéne vetni.

Neten mondjuk azért rosszabb a térítés, mert itt nem látjuk, hogyan reagál az illető az új információkra, ha akarja, el sem olvassa, hanem vállatvon, kilép és eltűnik, aztán mintha mise történt volna, folytatja máshol a marhaságait. Bizonyításra meg hiába akarjuk bírni, kitérnek előle. Személyesen jobban megoldható lenne, hogy na haver, akkor meséld csak el hogy is van ez... hmm... elég hiányos sztori, csak nem tudatlan vagy a témában mégis?! Gondolom. Bár még nemigen próbáltam, csak néha itthon, de itthon hisznek nekem, mert 8 éve tanulok kémiát :D Emiatt általában arról a területről szoktam megközelíteni.

2012. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja, és az a vicces, hogy kettővel a te kérdésed fölött van egy ilyen, hogy a tápkieg koksz-e :D
2012. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jóóóó Montez-bácsi, azt lássuk be, hogy Te elég hiteles forrás vagy, naturálként nagyon esztétikus formád van ráadásul a munkád miatt nem kérdés, hogy értesz ezekhez a dolgokhoz. :)


Amigo tudását egy percig nem kérdőjelezném meg, én is összefutottam régebben 1-2 hozzászólásával. Viszont ez egyáltalán nem szimpi és jogosnak se érzem, hogy egyből nekem esett ahelyett, hogy megkérdezné, hogy "étrend rendben van?". Ha már itt tartunk ez is egy sztereotípia, hogy kezdőként biztos a fehérjére van eszem, de étrendet összeállítani nem. :) Persze ez sokszor van így, de előbb mindig kérdezni illik, mielőtt az ember üt.


Wash, a dolog problematikájára nagyon jól ráláttál. Szerintem a probléma ott van, hogy akinek érdekében áll ezt tisztába tenni - tápkieg gyártók -, azok 130 kilós valóban koxos testépítőket használnak szócsőnek. Szerintem ez kb úgy jön le, mintha a Pa-Dö-Dövel akarná a McDonalds az új vega étteremláncot reklámoztatni. De teszem azt, ha egy Schobert Norbi odaállna egy ilyen kezdeményezés mögé, másnap 2-300.000 ember moslékos dézsából inná a proteint. :)

2012. szept. 5. 10:51
 10/19 anonim ***** válasza:
Ilyesmi kábé történt is, lásd azok a jó kis diétás italporok. Pár százalék fehérje, pár vitamin, a többi ch (??? diétás?), de por, vízbe kell keverni, megiszod oszt csá, fél kiló 5-6 ezrekért :D Nemrég már mutattak kérdésben valamit, aminek már 65% körül mozgott a fehérjetartalma, de igazából az is tökugyanolyan volt, mint a budibilderboltokban kapható gonosz fehérjeporok, csak épp néni volt rájukrajzolva, meg diéta rájukírva, és így már a tudatosan táplálkozó nők is veszik. Ennyit számít a csomagolás.
2012. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!