Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám a fekvenyomó...

Hogy tudnám a fekvenyomó képességem fejleszteni? (nagyobb súlyt akarok kinyomni)

Figyelt kérdés

A gimiben minden évben van fekvenyomó verseny. Nem valami erős a mezőny, de idén (utolsó évem) szeretnék az első 3 között lenni.


A testépítők fekvenyomása ugye teljesen más: ott az a lényeg, hogy minél jobban stimuláljuk a mellizmot. Erőemelésnél viszont szinte az egész felsőtestet be kell vonni, más ismétlésszámmal kell dolgozni, stb.


Tehát ha elsősorban nem az izmosodás, hanem az erőbeli növekedés a célom, hogyan kellene edzenem? Van rá még 5 hónapom, hogyan tudnám a legtöbbet kihozni magamból?


180cm, 73kg vagyok, jelenleg 90kg a maxom.


2012. szept. 15. 17:15
1 2
 1/13 poiu ***** válasza:
Kevés ismétlésszám: 2-4. + kreatin monofoszfát.
2012. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés. Miért ajánlottál foszfátot mikor a monohidrát a jobb?
2012. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jó erőemelő edzésterv kell hozzá, itt nézhetsz párat: [link]

Étkezésről: [link]

2012. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó: testépítő étkezésem van, de amit itt olvastam, az eléggé összezavart. Pékáruk? Egyszerű cukrok? Telített zsír? 3g/tskg fehérje tömegeléskor? Tejjel inni a tejsavóproteint? Ez miért jobb egy testépítő étkezésnél, ami nem tartalmaz szemetet, de ugyanakkor tápanyagot igen?

2012. szept. 15. 18:43
 5/13 anonim ***** válasza:

kár, hogy nálunk nincs fekvenyomó verseny, nem is értem miért nem szerveznek...


és amúgy igen, alacsony ismétlésszám növelni nagyon az erőt, meg. kreatin kúra is segít valamennyit, meg ha sokan néznek, és szurkolnak akkor az is dobni fog vagy 5-10kilót.

2012. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most nézem az edzéseket: hát ezeket biztos hogy nem fogom lemásolni, úgy túledzem majd magam mint a szemét :D De kiindulási alapnak megfelel.
2012. szept. 15. 18:45
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 18:44 Nállunk a kollégiumi igazgatóhelyettes fiatal korában egy igen nagy állat volt, még így 50 évesen is 120-at nyom fekve, fénykorában 200 fölött volt. Tulajdonképpen ő szervezi mióta itt van. Külön jó, hogy nem csak a gyúrósok vesznek részt, hanem mindenki, még 40 kilós csajok is, mivel igen jó a hangulata :)


Szerintem ha szólnál az ofőnek hogy ez egy jó ötlet lenne, ő fel tudná vetni az ötletet az igazgatónak, persze ha jófej :D

2012. szept. 15. 18:51
 8/13 anonim ***** válasza:

az ofőm egy konzervatív idióta, utál engem mint a sz@rt, mert szerintem nem egészséges hogy ilyen nagydarab vagyok, meg ijesztően nézek ki, és magát a testépítést is lenézi, szóval veszett ügy az egész :D


mellesleg ha másnak vetném fel az ötletet, akkor meg a fejemhez vágnák, hogy biztos csak menőzni akarok, mert valószínűleg én nyerném meg, kb 140körül van a maxom.

2012. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jah, az ilyen emberekkel én egyszer elbeszélgetnék... gondolom nem biológiát tanít, fogalma nincs róla mi az egészséges. Kövér, ugye?


Egyébként én még nem is számítok nagydarabnak, a kérdésben kiírtam a maxom... kb ha addig fejlődök egy 20kg-ot, azzal már kezdhetnék valamit :) Egyébként versenyt akár 4-5 haverral a teremben is lehet rendezni.. :D

2012. szept. 15. 19:24
 10/13 anonim ***** válasza:

hát van hasa, az biztos, de inkább a felfogása zavar nagyon, de nemsokára megszabadulok tőle. :)


5hónap alatt szerintem meg lehet a 20kg fejlődés. mióta edzel? ez fontos tényező.


azért pár haverral versenyezni, meg egy rendes versenyen részt venni teljesen más hangulatú. :)

2012. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!