Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Léteznek ilyen gyakorlatok?

Léteznek ilyen gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Láb-és fenékformáló(feszesítő,erősítő)gyakorlatokat keresek.Tudom,hogy rengeteg ilyen van,és már ki is próbáltam egy csomót,csak van egy kis bibi...A futásnál,guggolásnál,lábemelgetésnél,úszásnál stb. nehezen kapok levegőt,egyszerűen 5.perc után úgy érzem megfulladok.(öt perc alatt meg ugye nem igazán lehet látványos eredményt elérni)Eleinte azt hittem,csak azért,mert nem vagyok kondiban,de mivel kb.6 hónapig(fokozatosan növelve az intenzitást)próbálkoztam és utána sem lett jobb,inkább abbahagytam.Az orvos is azt mondta,jobb,ha hanyagolom az ugra-bugrát.

Most callaneticset csinálok,nagyon jó és hatásos szerintem,de úgy gondoltam,kéne még valami,ami formálja,feszesíti a fenekemet(esetleg a combomat,vádlimat is,de ez csak ráadás)

Ti tudtok ilyen gyakorlatokat?Fontos,hogy otthon is lehessen őket végezni)Van valaki,akinek hasonló baja van?Ti hogy erősödtök?Szerintetek meg kellene próbálkoznom megint az ugrálásokkal?Ha az ilyen intenzív gyakorlatok közül kéne választanom,akkor a helybenugrálást választanám,a guggolásoktól egyszerűen kivagyok sajnos.:(

Léteznek ilyen calleneticshez hasonló hatékony gyakorlatok?(a jógán és a pilateszen kívül,azokat próbáltam,de nekem nem jött be)Vagy szerintetek hogyan és mennyi ugrálást végezzek,hogy hasson,de ne haljak bele?:D

csak ÉRTELMES válaszokat légyszi'!

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!

u.i.bocsánat,hogy ilyen hosszú lett...


2012. szept. 15. 20:23
 1/6 anonim válasza:

A vérnyomásod rendben van?

Én a pilatest javaslom. Ha tudsz, menj el órára is, hogy ráérezz a gyakorlatok lényegére, más, mint a többi mozgásforma, és DVD-k ugyan vannak, de helyesen kell végezni a gyakorlatokat, és csak DVD-ről az nem szokott sikerülni.


A másik ötletem a speedfittness. Sok jót hallottam róla. Az csak 20 perc, heti kétszer, annyit ki lehet bírni.

2012. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A guggolás mióta ugrabugra? Oo Intenzív, tény, de máshogy. De ha ilyen problémáid vannak, nem lehet, hogy valami rendellenesség van a háttérben?
2012. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ!nem találtak semmit,a vérnyomásommal van egy kis probléma,de nem adtak rá semmit,mert azt mondták,ez még nem olyan vészes.komolyabb kivizsgálson még nem voltam...

igazad van,a guggolás nem ugra-bugra.:)csak számomra az is marhára megterhelő sajnos.:(

de azért köszönöm,várom a többi választ!

2012. szept. 15. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:

A guggolás mindenki számára rohadt megterhelő, csak egesek nem sírnak eg kis lihegéstől meg hánigertől elnézést, de szerintem ez a te bajod.


(A hiánzó betű üzemen kívül, nem elgépelés)

2012. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nézd,en sem sírok egy kis megterheléstől,írtam is,hogy 6 hónapig próbálkoztam.nem tudom,tudod-e,hogy milyen érzés,amikor úgy érzed,nem kapsz levegőd a szíved pedig kiugrik a helyéről.remélem nem tudod és hogy nem is fogod megtudni,mert nem épp kellemes.
2012. szept. 15. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:

minden sportoló ismeri ezt,uh komolytalan ez a reakciód.

a különbség annyi,hogy mi később érünk el a savasodási küszöbhöz.

te,a gyenge állóképességed miatt gyorsan eléred,mert edzetlen,gyenge állóképességű vagy,és ennyi a nagy titok.


amit meg leírtál érzést,és számodra nem kellemes,az minden edésen alap.

ha ez szokatlan és új számodra,akkor nem tudom hol éltél te eddig.

barlangban?és mozdulatlanul:D

2012. szept. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!