Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék táncos tornát...

Szeretnék táncos tornát oktatni - mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni.

2 évvel ezelőtt kezdtem el mozogni, mégpedig Z*mbázom (tudjuk ugye, hogy mire gondolok). Beleszerelmesedtem a műfajba, semmi más nem érdekel. Próbáltam más sportokat is, de csak ezt szeretem csinálni, ezt viszont nagyon.

Elvégeztem a Z*mba képzést, ami egy vicc és csak a pénzről szól (sajnos az egész Z*mba biznisz is csak a pénzről szól), és azóta tartok órákat. Nem sokat, heti 1-3 között szokott mozogni. Nem gazdagodom meg belőle, sőt, legtöbbször veszteséges vagyok, mert drága a terembérlet, vidéken lakunk, nem kérhetek el a vendégeimtől 800-1000 Ft-ot egy óráért, mellékállásban csinálom vállalkozásként, de így is még a könyvelőt is fizetni kell... Egy szó, mint száz: legtöbbször veszteséges vagyok, vagy nullszaldós.

Nem a pénzért csinálom, hanem mert imádom, és mert nem akarok elhízni (amire hajlamos vagyok).

Most dilemmában vagyok: lekerültem a hivatalos Z*mba oktatók közül (mert ha a havi 7000-et is fizetném a a Z*mba office-nak, totál veszteséges lenne az egész; ha pedig nem fizeted, mint pl én sem, kidobnak a rendszerből). Tehát most semmilyen papírom sincs (mondjuk, úgy van felvéve a tevékenységi kör a vállalkozóimba, hogy talán nem is kell), de sokkal nyugodtabb lennék, ha lenne valamilyen hivatalos papírom, vagy ha semmi felelősségem nem lenne, és így tornázhatnék.

Így 2 verziót látok elfogadhatónak:

1. Elvégzek egy hivatalos aerobik sportoktató képzést, ami 8 hónap és 250E Ft, majd latin-fitness néven csinálok vmi hasonlót immár professzionálisan.

2. Beszüntetem a vállalkozást, és ingyen, csak hobbiból tartanék órát az érdeklődőknek.

A 2. verzió a szimpatikusabb nekem. Ismertek olyan jogi dolgot, ami ennek gátja lehetne? Tehát tiltja azt valami, hogy hetente 2-3x összejöjjenek emberek ingyenes helyen, mindenféle pénz-csere nélkül és mozogjanak? Tarthatok így órát? Nem Z*mbát (azt védi a copyright), akármi mást, latin-tornát, vagy mittomén. Van itt bármiféle jogi gikszer, amire gondolnom kellene, vagy ehhez van jogunk, hogy összejöjjünk és tornázzunk?

Előre is köszi a válaszokat! Minden ötlet érdekel :)


2012. szept. 18. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben találsz olyan helyet, amit ingyen átadnak azért, hogy ingyen foglalkozásokat végezz, szerintem nincs akadálya, ha van ennek a foglalkozásnak a megtartására megfelelő végzettséget bizonyító okiratod.
2012. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: épp ez az, hogy nincs képesítésem. Ha lenne, pénzért csinálnám, profin. Épp azért akarom ingyen, hogy ne legyen gond, hogy nincs papírom.

A kérdés az, hogy az állam és a jog tiltja-e azt, hogy emberek csak úgy összejöjjenek mozogni mindenféle anyagi vonzat nélkül, ha minden résztvevő aláír pl papírt, hogy a felelősség csak az övé, tehát ha lesérül, az oktatót nem perelheti stb, mert a saját felelősségére és szórakoztatására vesz részt a csoportos tornán.

2-es válaszoló: nem tudtam megnyitni a linket.

2012. szept. 18. 11:02
 4/4 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Én nem nagyon tudok olyan helyről, ahol ingyen tartanának edzést:)

Biztosan örülnének neked az emberek, hogy nálad ingyen edzhetnek:)

DE


Sajnos ez mind-mind téged minősit, pl. hogy nem vállalod a felelőséget a tanítványaidért, nincs végzetséged stb.

Nekem az lenne az első gondolatom, hogy ennyi erővel otthon is csinálhatnám, ott legalább tuti nem hajszol bele az oktató egy olyan gyakorlatba ami sérülés veszélyes!

Én CSAK abban az esetben megyek el máshoz tanúlni, ha ő képzetteb, jobban érti a dolgát mint én(és igen, ezért hajlandó vagyok fizetni is, csak tanítson meg rá, legyen eredmény, figyeljen rám stb)!


Azt el tudom képzelni, hogy az ismerősökkel ingyen össze jöttök, vagy barátokkal, esetleg meghirdeted a faluban, ha nem szeretsz egyedül tornázni, akkor hajrá.

De akkor ne a te neved legyen a hírdetésen mint oktató, hanem csak simán úgy írd, hogy edző társakat keresel... mert ezzel a többiekre is rá rakod a felelőséget. Nem hiszem, hogy bármi jogi gikszer lenne, ha nem te vagy "ugymond a vezető", hanem közösen csináljátok.


Vagy végezz el, egy iskolát, szerezd meg a papirt, és oktasd pénzért, úgy mint oktató, felelőséget válalva, és biztosítva őket, hogy te tudod a dolgodat.

2012. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!