Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eddig kissúlyokkal edzettem,...

Eddig kissúlyokkal edzettem, most áttszeretnék térni a nagysúlyokra pls tudnátok ebben segiteni? Tapasztalatok, vélemények edzésprogram. Stb!?

Figyelt kérdés
jah és azt szeretném megkérdezni van e olyan tápkieg ami segiti a teljesitményt ! ?
2012. szept. 20. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt töltsd le, egy kis délutáni olvasgatásra.

2012. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgozunk meg egy izmot de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

De ezek csak minta edzéstervek, tehetsz be más gyakorlatokat is, sőt, hetente érdemes mindig valamit változtatni.


Kellene egy jó étrend is:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje és 5-6g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Edzés utánra pedig tejsavóprotein+40-50g gyors szénhidrát (pl. dextróz, vitargo, malto) menjen.

2012. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen hát én heti 5-6 nap járok eddig csak eddig szálkásitottam és kisulyokkal nyomtam tehát mell 60 kg 10-15 x stb stb minden nap 1 izomcsoportot dolgozok meg :D a diétát ahogy csak tudom tartom eszek fehérjéket pl:túró stb stb csakhát hogykezdjek el nagysulyokra menni pl : most 65 másik edzésen megpróbáljam 67,5 stb stb..
2012. szept. 20. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:

65-ről 67-re dolgot úgy érted, hogy eddig az volt a maximumod és most 2kg-val többet pakolsz?


Akkora legyen a súly, hogy 8-10 v 10-12 ismétlést szabályosan végrehajts.

2012. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem 60 kg vel szériáztam de nyomtam már 110 et 5x is csak utána lementem kissulyokra szálkásitani :D
2012. szept. 20. 16:58
 6/6 anonim ***** válasza:

kérdező ne haragudj meg, de nagyon nem érted még a dolgot. Honnan vetted, hogy kis súllyal kell szálkásítani?? Ez a legalapvetőbb, legnagyobb tévedés. Rengeteget kell még olvasnod a témában:

[link]

[link]


Az étrenddel és az edzés mellé végzett aerob edzéssel szálkásítunk. És MARADNAK A NAGY SÚLYOK!!!


És addig nem szálkásítunk, amíg nincs elég izomtömeg, mivel egyszerre naturálban nem tudsz zsír égetni és tömeget növelni.

2012. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!