Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem buknak le a kerékpár...

Miért nem buknak le a kerékpárosok atléták, úszók a doppingvizsgálaton?

Figyelt kérdés
Most megy az úszó vb,és nekem egy "kicsit" gyanús,hogy szinte minden döntőben megjavítják a világcsúcsot..És ne mondja senki,hogy a dressz,meg minden..Van,akinek csak a lábait borítja a dressz,és akkor is javít..Régen is izmosak voltak az úszók,és a 90-es évekhez képest most 100m-en több mp-cel hamarabb érnek célba..A sprinterek régen a 100 m-t nem futották le 10 mp alatt,most 9.7 körül van..A Tour de France-n a kerekesek 3 hétig (2-3 nap a pihenő) minden nap kb 200 km-t tekernek,akár hegyre föl,és a 3. hét utolsó napjának utolsó km-én a végsebesség van kb 60 km/h,miközben már lenyomtak vagy 3000 km-t..Ezt szerintem nem lehet bírni dopping nélkül...Oké,hogy a csalók előbbre járnak,mint a WADA,de ez senkinek nem gyanús???
2009. aug. 1. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért nem buknak le, mert kis idővel verseny előtt abbahagyják a doppingot és igy nem mutatja ki a teszt, viszont a teljesitményük nem csökken!
2009. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Offthewall ***** válasza:

nézd. Vagy te. Van az unokaöcsikéd/fiad/bátyád/hugod stb. aki látja az új nájki bikicsunájforszevántúszrí futó/box/foci cipőt most bevezető áron 50000-ért a tv-ben.

Ebből elmegy mondjuk évi 5 millió darab a pipás gyártónak. Ebből kb. 100000 árát(most cs mondtam valamit)arra költi, hogy szponzorálja azokat, akikkel ez hirdetve van, hogy ezzel érik el az emberfeletti teljesítményt.(most csak mondtam 1 fajta reklámot, nem feltétlen kell még a teljesítményhez sem kötődni, elég hogyha a kólát phelps reklámozza)szerinted a sportolóknak mindegy lesz, hogy a 8.(a 8. is koxol félre ne értsd, csak a. rosszabb összetételű-de még mindig kimutat6atlan koktélt szúr, és lehet még genetikában is rosszabb kicsit) helyért járó 5000 dollárt viszi haza, és szponzoráció sem lesz, vagy az 1. lesz és hazavisz mondjuk 200k dollárt, meg még 5 milliót szponzorációból. Nyilván ezt választja, és töm mindent magába az újabb cuccokból, amit a korábbi kisebb teljesítményéből fektetett be a "jövőjébe" vagy esetleg a stábja gründolta az anyagi részt is, mert érezték, hogy ezzel versenyben lesz. És a mókuskerék pörög tovább.

Amúgy meg a kerékpárosok efedrint, amfetamin származékokat, vérdoppingot, nagy mennyiségű koffeint, fájdalomcsillapítónak pl. kokaint és hasonlókat nyomnak, nem pedig azokat a cuccokat amiket az 1. írt, hogy hónapokkal előtte elég használni, az inkább testépítésnél állja meg a helyét, v birkózásnál. Egyébként a WADA is nyakig benne van mert azokat a cuccokat próbálják kiszűrni amik a sarki fitness teremben is elavultnak számítanak, ahelyett hogy valódi összefogást teremtenének és minden k.va sportolót heti 2x ellenőrizni, stb. és még sorolhatnám de nem teszem.(nem nem mind az 1 milliárdot az tudom mennyire lehetetlen lenne, hanem a világbajnoki, olimpiai résztvevőkre gondolok) de ez utópia. Ugyanis neked, vagy legalábbis az átlagnak emberfeletti ikonok kellenek, aki nehogy 10,4 mp-t fusson, fusson 9.7et, ehhez kell a dopping.

2011. aug. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Offthewall ***** válasza:
utolsó vok: ja és ezek mögött az atléták mögött kormányok állnak, az USA-ban, Kínában, Jamaikában stb. ez presztízskérdés(persze máshol is, de ez e legbetegebb társaság :D) ráadásul még súlyos pénzforgalom, adóbevételek, a hihetetlen teljesítmények figyelem-elterelése az égető kérdésekről amiket vétenek a kormányzással... Soroljam?;) Senkinek nem érdeke 1 doppingmentes sport- csak a nézők és a tehetséges de natural sportolók erkölcscsősz részének- mint én-. De kisebbségben vagyunk. Senkinek nem érdeke az, hogy a WABBA, vagy mittudoménkik kiszűrjék a csalókat. Egyébként meg mindenki doppingol, az a kérdés kinek van drágább szere.
2011. aug. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!