Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicepszet hány gyakorlattal...

Bicepszet hány gyakorlattal érdemes szétküldeni?

Figyelt kérdés
előző héten nyomtam rá vagy 5öt végkimerülésig,másnapra rendes le volt eresztve,lehet túledzettem?ma nyomtam rá 3-4et ennyi elég?
2012. szept. 22. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy héten 3 gyakorlat 3 max 4 sorozattal elég, 5 az baromi sok...
2012. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az én köredzésem ez. kell hozzá egy TRX szerű kötélzet, olyasmi mint a tornász gyűrű, vagy ha van TRX az a legjobb. először húzódzkodás, amennyi megy, nálam ez jelenleg 8-12. utána trx-en invertált evezés (húzódzkodás úgy hogy a lábad a földön van és a kötélbe kapaszkodsz) olyan dőlésszöget válassz, hogy 12 ismétlés menjen. ezután izolált bicepsz szintén trx-el, úgy hogy a felkarod merőleges a törzseddel, előre néz, csak a könyök ízületed mozdul és úgy húzod magad. most már elég kb 20-30° dőlésszög a függőlegeshez képest mert már elfáradt a karod.


ha valamit nem értesz keress rá, nehéz leírni. ebből általában 2-3 kör és teljesen bedurran tőle a bicepszem. ha húzódzkodás nem megy, akkor találj ki helyette mást, vagy ha ellenkezőleg túl könnyű akkor fogj a lábaddal egy súlyzót.



másik kedvencem bicepszre a 24-ezés. felraksz a rúdra egy barátságos súlyt és úgy kezded mintha állva bicepsz lenne. először 8-szor csak a mozgás alsó szakaszát csináld meg, vagyis a legalsó nyújtott pozíciótól derékszögig hajlítod a karod. utána 8-szor az ismétlés felső szakasza, tehát behajlítod a karod ameddig lehet, de nem engeded vissza teljesen, csak addig hogy 90°ot zár be az alkar és a felkar. majd végül 8 teljes ismétlés következik.


ezt ne csináld heteken át folyamatosan mert túledzed vele magad :D

2012. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
pont ma nyomtam az utolsót de én 21 -nek ismerem,7alul,7felül,7teljes,tényleg kemény:D
2012. szept. 22. 15:51
 4/8 anonim ***** válasza:
3-4 gyakorlatot csináltál ma is rá, de az egyik a 21-ezés volt? Akkor NAGYON túledzed.
2012. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az szerintem is 21ezés:)

[link] innen válogass gyakorlatokat 3 gyakorlat 3-4x 8-12ismétléssel.

Mindig variálj valamit:)

2012. szept. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
így nézett ki:karhajlítás egyenes rúddal,3at simán utána 2őt 21ezve,szupersszettbe: tárcsa a kezemben beforgatás,aztán ennek nem tudom mi a neve ahol a mellezésnél a keresztezést csináljuk ott megfogtam és a fejemhez és a fejhez behajlítom a kezet nem tudom érhető-e,kb ennyi volt
2012. szept. 22. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagy a kalapács bicepszet vagy azt a karhajlitást forditott fogással beleraknám hogy a brachialis izom is fejlődjön
2012. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem am tuledzeni csak akkor edzed túl ha egy héten 3-szor bicepszezel, 2 nekem még bele szokott férni csak akkor a többi izomra 1-et edzek egy héten, leeresztve max azért lehetett mert nem töltötted vissza rendesen a glikogént, de nekem volt már hogy ezt csináltam és kétszer akkora volt másnap [link] lehet szerintetek ez is túledzés
2012. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!