Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fehérje forrásokat...

Milyen fehérje forrásokat ajánlanátok egy vegetáriánusnak, aki súlyzózni (izmot vastagítani) szeretne?

Figyelt kérdés
Tojás, tejtermékek. Ezeken kívül van valami? Mi a legtáplálóbb? 60 kg-os lány mennyit egyen ezekből egy nap?

2012. szept. 25. 10:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy 60kg embernek tömegnöveléskor kell napi 120g fehérje.

Használhatsz protein tápkiegeket is, pl tejsavó, egg, kazein, borsóprotein, szója vagy vannak kevertek is: szója-tejsavó (power protein), protein komplex: szója-egg-kazein, stb.

2012. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Halat sem eszel? Szója esetleg, vagy fehérjeturmixok.
2012. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha teljesen vega vagy, nem csak egy bohóc, akkor szója. Hát nem a legjobb, de más nem igen van. Tejsavófehérje kiesik, attól meg csak rosszabb van. Halat sem eszel, így marad a szója, ami meg nagy mennyiségben mérgező.
2012. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De halat is eszem, azt kifelejtettem. Vagyis még húst is, csak kacérkodom a gondolattal, hogy elhagyom, vagy lecsökkentem jóval a fogyasztását. Táplálékkiegészítőre nem nagyon van pénzem, bár nem tudom, hogy a legolcsóbb mennyibe kerül. 120 g fehérje? Ha egy keménytojás 60 g körül van, akkor két tojás naponta elég? Vagyis mondjuk ebből valamennyi a sárgája, akkor napi 3 tojás? (Ha most csak egyféle kaját veszek számításba.)
2012. szept. 25. 12:53
 5/18 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem csak egy bohóc? (Nem kötekedésből, csak érdekel, hogy ki milyen élelmiszert és milyen okokból száműz az étrendjéből.)
2012. szept. 25. 12:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Na szóval mégegyszer nekifutok: halat sem szeretnék enni, csak eddig ettem. :)))
2012. szept. 25. 12:56
 7/18 anonim ***** válasza:
Jót nevettem ezen a tojásos dolgon:D. Ebben az esetben, nem a tojásfehérjére gondolunk, hanem fehérjére mint tápanyagra. 10dkg csirkemellben van 25g fehérje, egy 50-gos tojásban van 5g fehérje. Tehát ha azt feltételezzük, hogy csak tojást eszel, akkor az 24 tojás/nap :D
2012. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért bohóc, mert egy vega nem fogyaszt állati eredetű terméket. Aki halat, tojást, tejet fogyaszt, az nem vega, csak kitalálta, hogy baromira állatvédő lesz. Ha a húst elhagyod, rengeteg értékes tápanyagtól fosztod meg a tested. Magnézium, egyéb makró-tápanyagok, esszenciális aminosavak, stb. A halban ez megvan, de nálunk az baromi drága, ritkán fogsz minőségi fehérjéhez jutni. A tojástól megnő a koleszterinszinted, a sok tejtől elhízol. Ha csak bizonyos húsokat nem eszel egy indokolatlan elhatározásból, az nem vegetarianizmus, csak bohóckodás, inkább egyél rendesen.
2012. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Francba, az egy kicsit sok lenne. :)))

Amúgy azért írtam a tojásfehérjét, mert valaki mondta nekem, hogy amikor fehérjét kell ennie, akkor megeszik x db tojást, de abból csak a tojásfehérje kell neki, a sárgáját azt nem eszi meg. Gondoltam, akkor az tömény fehérje. :)) Hát, akkor hús nélkül elég problémás biztosítani a megfelelő mennyiséget. :/

2012. szept. 25. 13:04
 10/18 A kérdező kommentje:

"Aki halat, tojást, tejet fogyaszt, az nem vega, csak kitalálta, hogy baromira állatvédő lesz."


A tojást meg a tejet is olyan helyről szeretném majd beszerezni, ahol nem nagyüzemben folyik a termelés, és így nem jár együtt az állatok szenvedésével. (Nem vagyok amúgy divatállatvédő, csak simán sajnálom őket. De kicsit önző leszek, szóval első az egészségem, utána jöhetnek az állatok. Ha ez a kettő összeegyeztethető lenne, az lenne a legjobb.)

2012. szept. 25. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!