Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Emberek, beragadtam a szálkásí...

Emberek, beragadtam a szálkásítással. ötletek? Adatok lenn.

Figyelt kérdés

3 éve edzek

192 cm, 98 kg-mal kezdtem szálkásítani

ektomorf testtípus, naturál táplálkozás

5 hét alatt lement 3 kg, most 95-96 körül vagyok

a fehérje kb. 200 g lehet, ennek nagy része szója még (+ vpx), de lecserélem Stillmass 6-3-1-re

a szénhidrátbevitel úgy megy, hogy hétköznap kb. 100g, és hétvégén feltöltök 400g körül

töredelmesen bevallom, hogy becsúszik napi 1 félreevés, de ott is biztosítva van a fehérjebevitel

lenmagolaj helyett olivaolajat eszem, azt írták, ez is valami

3 pontos méréssel mérem a testzsírom, 14.5 %-ról lementem kb. 11-12%-ra


még két éve átnyálaztam a teljes szálkásítás fórumot a body.builderen + lénárd lajos fórumából is nyúltam le ötleteket


a problémám:

------------

5 hét alatt lement kb. 3 kg, de ez is úgy, hogy naponta 2 órát tekerek a szobabicajon, 120 körüli pulzussal

+ napi 25+25 perc gyaloglás, tudom, ez nem épp ideális, de ez is valami.


hogy a francba létezik az, hogy alig viszek be szénhidrátot, tekerek, mint a hülye (kb. 5x annyit, mint a heti 3x45 perc), ektomorf vagyok, és mégis alig haladok?


eddig annyi ötletem van, hogy visszaveszek az olajból és a fehérjéből is, mert az első szálkásításomnál még tápkieget sem ettem, de ott legalább jó gyorsan lement a zsír + az izom is. :) 5 hét alatt 10 kg.


2012. szept. 26. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem vinném 3g*ttkg alá a fehérjét, mert különben sokat vesztesz izomból. A ch-t viszont simán viheted 50g alá is.

Ami még beválik az a ch hintáztatás, hogy ne lassuljon az anyagcsere. Tehát nem töltenék vissza 400g ch-val, hanem csak egy ilyen játék lenne, hogy egyik nap 100g, majd 70g, utána 120g, majd 80g, 50g, 100g.. stb, tehát alacsony szinten lenne mindig más-más mennyiség. Az aerobot tartanám napi 2*1 órában is ha kell.

2012. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmmmmmmm....megfontolandó
2012. szept. 26. 20:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha meg ez sem, akkor ketogén diéta vagy ckd, azaz ciklikus ketogén diéta. Akkor már nincs mese, fogyni fog a zsír.

[link]

2012. szept. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket párszor át kell olvasnom, hogy felfogjam, mi is van benne pontosan.
2012. szept. 26. 21:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, ez a ciklikus ketogén diéta majdnem az, amit most is csinálok. Hétközben 0 szénhidrát, pontosabban: napi 1 félreeévésből bejöhet kb. 50-100g. Hétvégén feltöltés. Közben sok zsír és fehérje.
2012. szept. 26. 21:11
 6/11 A kérdező kommentje:

Most áttanulmányoztam az elmúlt 3 szálkásításom + a mostanit.


Mindegyik iszonyú vontatott volt, annak ellenére, hogy voltak 800 perc aerobbal ellátott hetek is. Ez a heti 3x45 perc aerobhoz képest rohadt sok.


Ez azt jelenti, hogy túl sok kalóriát viszek be. Mivel sok esetben 0 szénhidrátot ettem, valószínűleg a fehérjét használta fel energiaellátásra. Vagyis 2-3 órát szenvedtem a bicajon, hogy felhasználjam a megevett drága fehérjét.


Az első szálkásításomnál még nem ettem fehérjekiegészítőt, ott elég hatásosan csökkent is a súlyom. Kb. napi 120g fehérjét vittem be akkor, csak csirkemellből és halból.

Nagyon vékony is voltam akkor (91-ről 81-re mentem le), és akkor súlyzózni sem tudtam, csak tornagyakorlatot végeztem, és még így is csak pár cm-t csökkent. Sajnos akkor a bőrredőket még nem mértem, csak a testméreteket.


Az elmúlt 5 hétben kb. 1-2 kg-ot fogytam (újramértem), ez eredménytelen.


Szóval most a fehérjebevitelt és a zsírbevitelt csökkentem, hisz a szénhidrátbevitelt már nem tudom.


Utána elkezdtek egy kontrollált tömegelést, az adatok szerint a zsírosodást remekül kordában tudom tartani tömegeléskor.


És az összes f#szom ki van az egésszel már.

2012. szept. 27. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:

A kérdésben 100g ch-t írtál napi fogyasztásnak, tehát nem 50g alatti bevitelt. Szerintem úgy menne, ha ez alá mennél. A 400g töltést is sokallom kicsit. A fehérjét én az izomvesztés miatt nem venném vissza. Ne csak a kg-os fogyást nézd, mert hiába fogynál kevés fehérjével több kg-ot, ha annak fele izom lenne.

De megértelek, tényleg nehéz dolog ez naturálban. Az ember vagy izmosabb, de akkor zsíros, vagy kicsi, kevésbé zsíros, de izomtalan.:)

2012. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi, hogy itt vagy, Magyarország egészségi színvonalát híven tükrözi, hogy a százezres nagyságrendű regisztrált tagból mi ketten dumálunk szálkásításról.


Csináltam egy grafikont a 2009-es szálkásításomból (napi 120g fehérje) az aerob mennyiség és a testtömeg csökkenést ábrázolva. Fura, de akkor tudott egyenletesen csökkenni a súlyom, amikor kevés aerobot végeztem (heti 100-200 perc), a heti 500 és 800 perc idején pedig a testtömegem ingadozott és szinte stagnált.


Igazad van, nem a kg-os fogyást kell nézni, de ez is fontos infó a többi mellett. Bőrredő, aerob, kaja, testméretek, testtömeg...ezeket dokumentálom, ezekből próbálok következtetéseket levonni.


Csak a zsírból és a fehérjéből tudok elvenni, a szénhidrátból nem. Az a napi 1 félreevés meglesz, ennél jobban nem kínzom magam. Visszaveszem az aerobot is. Az elvesztett izmot meg visszaszedem a kontrollált tömegeléssel.


Ehhez persze az is kell, hogy a tömegnövelős időszakokat is jobban vizsgáljam. :)

2012. szept. 27. 10:21
 9/11 anonim ***** válasza:
A szálkásítás mióta tartozik az egészségügyre...nem egészséges hízni, majd szálkásodni és így izmot építeni, ez sose lesz egészségügyi téma, a testépítés messze van az egészségügytől...
2012. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fontos, amit írtál; hogy moderált tömegelés legyen. Kevesebb meló utána letakarítani a zsírt és így kisebb izomveszteség is lesz.
2012. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!