Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol a hiba az alábbi cikkekben...

Hol a hiba az alábbi cikkekben, amelyek a gyúráshoz alacsony fehérjebevitellel kapcsolatban írnak?

Figyelt kérdés

Ez az első lap, ahol tárgyalják:

[link]


Itt magyarul írnak ugyanarról:

[link]


"Ami elsőre feltűnő, az a méretéhez kevésnek látszó elfogyasztott fehérje mennyisége. Vajon mit gondol Jay azokról, akik a magas fehérjetartalom filozófiáját vallják? "A fehérje és szénhidrát súlyarányosan azonos mennyiségű kalóriát tartalmaz. Sokan csak meghallgatják, hogyan csinálják a többiek és őket utánozzák. Ha sikeres testépítő akarsz lenni, nem lehetsz utánzó. Én is végigmentem ezen az úton: napi 700 gramm fehérje mellett alig ettem szénhidrátot és száraz 127 kilóról szépen lementem 110-112 kilóra. Hihetetlenül sok izmot veszítettem. Az idei Arnoldon 131-ről 123-ra fogytam be, szóval a módszerem bevált." Ami még furcsának tűnhet, az az edzés utáni étkezés, amely cukrot, magas glikémiás indexű szénhidrátot tartalmaz, ide értve akár a kólát is. "A kólát a cukor miatt iszom. Ha edzel, a testednek magasabb cukortartalmú szénhidrátra van szükséges, mert a felépüléshez és a máj újratöltéséhez ez a megfelelő."

Versenyszezonon kívül Jay 10-12 alkalommal eszik naponta és összesen mintegy 6000-10000 kalóriát visz be érzés szerint. Ez a tápérték 170-220 gramm fehérjéből, 900-1300 gramm szénhidrátból és minimális mennyiségű zsírból áll. "


Aztán találtam egy ilyet is, nem tudom, mi igaz belőle:

[link]



Tehát....mi a helyzet? Működhet ez? Okés, a fentiek kokszolnak, így jobban hasznosítják a fehérjét...de akkor is...több fehérjét eszem, mint Jay.


2012. szept. 26. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ez így is van. Másrészt, igen, tényleg gyorsabb a fehérjeszintézisük a cucc miatt.

Én próbáltam már kevesebb fehérjével és több ch-val, de igen sz@r lett a forma. Szóval nekünk nem kell koxos profikhoz viszonyítgatni magunkat.

Ja és Molnár Peti meg 2,5kg csirkemellet tol naponta. Akkor most erre mit lehet mondani?:)

2012. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Áhh...tényleg nem érdemes hozzájuk hasonlítani magunkat.


Úgy tűnik, 1100 ft-ért be tudom majd szerezni a csirkemellet vágóhídról...ez öröm és boldogság. :) Olcsóbb, mint a tápkieg.

2012. szept. 26. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon olcsó, nálunk a cba-ban a legolcsóbb:1300-ért.

Spar-ban meg 1600.:)

2012. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NagyonGonosz ***** válasza:
Azért ha megnézed egy-egy testépítő videóját ahol a kajájukat csinálják ott azért megvan a kiló csirke. Nehéz elhinni, hogy ő a többi nagyhoz képest 60%-al jobban hasznosítja a fehérjét...
2012. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NagyonGonosz ***** válasza:
*2 kiló akart lenni :)
2012. szept. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!