Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha megölök valakit akkor mi van?

Ha megölök valakit akkor mi van?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha valaki akármilyen sportágba halálos sérülést okoz akkor azzal az illetővel mit csinálnak?

Néztem youtube-n elég komoly ketrec harcos videókat és gondolkozni kezdtem rajta, hogy ha megölik egymást akkor börtönbe zárják?

Vagy pl. van egy jégkorong csapat (nem igazolt játékosok és nem is egyesület) csak pár barát csapatba játszik és ha mondjuk az egyik a másikat torkon lövi korongal és meghal (tudom h kicsi rá az esély:D) akkor mivan? Az az olyan esetbe ha nincs szerződés a játékosoknak. Csak hobbi szinten csinálják.


2012. szept. 27. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben nem állapítható meg szándékosság, sem gondatlanság, így elítélni sem lehet őket. A ketrecharc csalóka, nem feltétlenül az ütés ereje számít, boxban ugyanis sok "kicsi" sokra megy. Boxolót már olvastam kómába esni vagy meghalni, ketrecharcost még nem.
2012. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez nem emberölésnek számít, hanem sportbalesetnek, a szervezőket veszik elő, voltak e megfelelő engedélyek, feltételek a lebonyolításkor.


maximum, ha nagyon balfék a társaság, egy gondatlanságot megállapíthatnak, de azt meg lehet úszni felfüggesztéssel.

2012. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de mi van akkor, ha pl. 12 barát kibérel egy jégpályát és elkezdenek jégkorongozni ahol nincs edző nincs szervező csak barátok! és egy erősen el lőtt korong torkon vág valakit eltörik a gigája megfullad és meghal! :D jó tudom h nincs erre sok esély de ha nincsennek szervezők pl. mi van?:d
2012. szept. 27. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
un államigazgatási eljárásban vizsgálják az ügyet, ha a szándékosság kizárható, akkor annyi a történet.
2012. szept. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!