Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Slyzos edzésnél mi a jobb ha...

Slyzos edzésnél mi a jobb ha pl mellezésnél nagysulyrol megyek le kicsire, vagy kicsirol fel nagyra? Mi a jobb és miért?

Figyelt kérdés

2012. szept. 28. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Fokozatosan menj fel, mert így nem terheled egyből nagy súllyal az izületeket. De fölfelé ne nyomj max kimerülésig, csak bemelegitő sorozatok legyenek. Majd nagyobb súlyba nyomj 3 max ismétlést, utána még mehet egy sorozat kisebb súlyba is. Nálam kb így néz ki. Próbáld ki. Sok jó módszer van, ez is csak egy a több közül. Olyan nincs, ami mindenkinek mindig tuti. Változtatni kell időnként.
2012. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp csinálom, mint Montez kolléga, talán annyi különbséggel, hogy én kéthetente nyomok maxot.

Fokozatosan megyek fel, max-ozásnál piramis nyomásban. Szóval tényleg változó, kinek mi jön be.

2012. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja én nem nyomok maxot kg-ban, tehát nem megyek 1 ismétléses maximumra, hanem kb amibe tudok 6-8-at nyomni abba nyomok 3 sorozatot. Erre értettem a max sorozatot. Előtte a kisebb bemelegitő sorozatokba is csak 8-12-őt nyomok hiába menne több. Tehát a 3 nagy súlyos sorozatra tartogatom az erőt.:)
2012. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Éndzsöl ***** válasza:
Montezék edzése patent, teljesen jó, de nekem speciel olyan alkatom van, hogy a fordított piramis a testhezálló. Persze végzek bemelegítő sorozatot, de utána 6-8 ismétléssel kezdek nagy súllyal, amit végig csökkentek. A végén az utolsót pedig vetkőzőre csinálom meg. :) Egyébként valamikor olvastam egy cikket, hogy végeztek kísérletet a piramis és a fordított piramis elv összehasonlítására, és a piramisozós alanyok jóval jobb fejlődést produkáltak. Na de én vagyok a kivétel! :P
2012. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kis súlyról mész nagy súlyra, akkor elfáradsz, mire a nagyba nyomnál.

Én mondjuk úgy csináltam, hogy bemelegítettem 50-el, 70-el, 90-el, 100-zal. Aztán 110-be néhány sorozat.

Ha ehhez képest szériázok 80-al, 100-al előtte, akkor a 110-re túl sok erőm nem maradt volna.


Olyan is volt, hogy két napra szétbontottam, mert volt időm edzeni itthon. A nagysúlyos edzésnaptól nem "fáradt" el az izmom, és a hét másik napján 60 kilóba nyomtam sok ismétlést, ott viszont brutálisan elfáradt. :)

2012. szept. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!