Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első kreatinkúra . [dobpergés]...

Első kreatinkúra . [dobpergés] NŐNEK! Hogyan, mit és hogy? És mit. És hogy. Plusz bónuszkérdés.

Figyelt kérdés

Barátnőm ajándékba kapott szülinapomra egy kiló kreatint, mikronizáltat, szóval tiszta jó, és most nagy reményekkel kipróbálná, hogy milyen is ez. Olvasgattunk az adagok elosztásáról, méretéről, és a következőkre jutottunk:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Itt háromféle módszert olvasni, a lady 66 kilós, tehát rá vetítve így nézne ki:

1) 1-3. nap 19,8 g, 3-6. nap 9,9 g, 7. naptól 2-5 g

2) 3 napig 22 gramm, 2 napig 16,5 gramm, utána 13,2 gramm

3) 5-6 napig 20 g, utána 10 g


Ugye látni, hogy leginkább 5-tel osztható számú grammú adagokra szokás osztani, és az első kettő meg nem annyi, tehát kerekíteni kéne. Na de fölfele, vagy lefele? Itt: [link] azt olvasni, hogy a nők hajlamosabbak bevizesedni a nagyobb adagoktól, tehát lefele tanácsos, ugye? És melyik adagolási módszert ajánljátok?


Budi.builderen azt írják, hogy kaja közben vagy után érdemes inni, itt gyiken meg azt, hogy előtte. Tudjuk, hogy legalább 4-5 deci vízben érdemes feloldani egy adagot, de mivel iskolába (aszondja egyetemre, mit sértegetem) jár a szentem, néha nehéz lenne utána kimenni pipilni óra közben. Kell-e nagyon félni ettől? Hogy lehetne esetleg megoldani ezt a problémát?

Aztán: tudjuk azt is, hogy szőlőcukrot nem iszunk edzés utánt kivéve, de azt kérdezi, hogy egy kevéstől pár napig (1 teáskanál egy adagba) akkora nagy baj-e. Én nem javasolnám, de szerinte ennyit ki lehet bírni.

Na meg mviel most csinálunk és tapasztalunk ilyet először, fogalmunk sincs, miféle vizuális változás lesz, nincs valakinek valami képe erről? :D Hogy is néz ki az a bizonyos "vizesedés"? Neten nem találtam semmi ilyet. Jó, nyilván megtapasztaljuk hamar, de na :D Érdekel :D


Aztán a bónuszkérdés (eddig nem azok voltak, háhá), ugye egy kilót kapott, és nem fogja mindet felhasználni, talán nekem is jut pár száz gramm. Egy külön kúrára valószínűleg nem elég, ezért kérdem, hogy van-e annak értelme, hogy csak az edzés utáni adagba pár grammot belerakok, vagy valami ilyesmi.


Na, bocs ezért eme napfényes szombat délután, szeretettel várjuk a válaszokat :D



2012. szept. 29. 17:19
 1/8 anonim válasza:
Akar pár plusz kilót magára? Vagy csak azért akarja szedni, hogy elfogyjon ha már kapott? Nem nagyon értem, ne haragudj :D
2012. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, akar pár plusz kilót izomból, mert edz, és mert szép izmos akar lenni, hurrá! :D Olyan fitneszforma.
2012. szept. 29. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 napig 20g, majd 3 napig 10g, utána fenntartásnak napi 5g is elég egy 66kg-os embernek.

Vagy gyors ch-val menjen (edzés utáni turmixban) és/vagy edzés előtti kaja előtt 15-20 perccel. 1g kreatinhoz 1dl víz menjen.

Kis vizesedés lehet, hiszen ez a dolga kreatinnak és sajnos a bőr alatt is lehet vízvisszatartás. Mondjuk 5g-al nem annyira.

A kreatin akg, ami nem tart vissza bőr alatt vizet. Állítólag.:)

2012. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Akkor szerintem nem kell ennyire túlbonyolítani, első héten menjen 22g minden nap, mondjuk 3 részre elosztva. 8-7-7.

Minden adaghoz 3 deci víz körülbelül, meg egy kis dextróz. És ugye miután feltöltöttél, elég lesz 11g. Mondjuk reggel 6g, délután 5g szintén 3 deci vízzel. Nem atomfizika ez bazzeg, nekemis így szépen feljött és meg is maradt 3,5kg.

2012. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

No igen, de az AKG marhadrága :D Jó nekünk ez is.


73%: Nem is azért kérdem, mert atomfizika lenne (lám nincs is benne se deriválás, se integrálás, se semmiféle Hamilton-operátor), de lásd, Montez azt írja, elég lefele kerekíteni, és amíg ő 5 grammot ír, te 11-et, ami 120%-os különbség. Lehet mind a két módszer jó, de mivel nem értek hozzá, ezért kérdem a szakértők véleményét, hogy mégis hogyan érdemesebb :D Ha ugyanaz az 'eredmény' jön belőle, akkor nyilván a gazdaságosabb megoldás a jobb, több marad későbbre.

2012. szept. 29. 17:40
 6/8 anonim válasza:
Hát bepróbáljátok, aztán majd kiderül hogy mi hogy jó, mindenki érzi azt magának :) Hajrá!
2012. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos erre nincs grammpontos "mindenkénél csak ez válik be" használati utasítás.:)
2012. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendicsek, kösz srácok, a jövő héten indul a nagy utazás :D
2012. szept. 29. 19:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!