Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tapasztaltabb, idősebb emberek...

Tapasztaltabb, idősebb embereket kérdeznék akik foglalkoztak testépitéssel, hogy a nagy sulyal való gugolás miatt fáj-e a derekuk, hátuk?

Figyelt kérdés
mennyire terheli meg a hatat, izuleteket?
2012. okt. 1. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem fáj kicsit éha mégcsak 19 vagyok de 13éves korom óta nyomom,hát gyakorlatok is szétcincálják,nekem spec a guggolástól nem fáj
2012. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én 18 vagyok , es mostanában kezdtem el komolyabban edzeni es elegge felek hogy a nagy sulyok miatt majd idosebb koromban "visszaut az edzes".

ha meg csak 19 vagy akkor az mar eleg baj hogy ha neha faj a tatad nem?

2012. okt. 1. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Aki igazán fanatikus azt nem érdekli.

Olvastam nemrég egy testépítőről aki addig csinálta a lábtolást amíg mindkét bokája el nem tört.

2012. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

nem a guggolás önmagában a probléma, hanem a helytelen kivitelezés. A testépítők nagyrésze nem érti a csípőizület és gerinc biomechanikáját, éppen ezért helytelenül, értsd: az izületekre nyíró módon vitelezi ki a guggolást (is).


Mik az alapvető hibák?

- a törzs feszítésének hiánya. Ha a törzs nincs végig megfeszítve (hasizom statikusan összehúzva), a lumbális gerincszakasz íve miatt és a hasizom elernyedése miatt iszonyatos terhelés hárul a gerinced alsó szakaszra.

a legtöbb ember a nagy súly miatt teljesen előredől, ezzel tovább fokozza az amúgy is sérülékeny alsó gerincszakasz terhelését.

- a súly vállra helyezésével tovább rontja a helyzetet, mivel fokozott mértékű csípőflexió jön létre, a lábszár izmai nagyon stabilizálnak, és meglepő módon a quadriceps (négyfejű combizom) terhelése csökken! nem is beszélve a patella (térdizület) sérüléseiről

- a túl nagy súly miatt kattogni fog a térded, folyamatos sérülésveszélynek vagy kitéve, ráadásul a szabálytalan kivitelezés miatt további combfeszítő méretkövekedés nem fog megvalósulni, annál inkább viszik a terhelést a csípő, törzs és lábszárizmok


a guggolás biomechanikája elég bonyolult, de a következő módon csinálhatod helyesen a gyakorlatot:


- próbáld meg először a legszabályosabban: egyenes a hátad (nem homorítasz! nem görbíted!) a hasadat megfeszíted, és egyenes háttal, csak a fenekedet viszed le (mintha ráülnél egy WC-re), nem párhuzamosig, hanem kicsit a párhuzamos alá, majd lassan fel, a térd kiakasztása nélkül (a terhelés a quadricepsen marad). Ebből garantálom 10-15 ismétlés után ordítani fogsz. Mi a titok? A törzs megfeszítésével CSAK a combfeszítők dolgoznak fő mozgatóként. A nagysúlyos guggolásokkal már nem, hanem a törzs és csípőizmok.

Később ahogy fejlődsz, alkalmazz előlguggolást, ahol a súly előtted és nem mögötted vagy a válladon van. A lényeg a gerinc egyenesen tartása, mert így

- nem sérülsz le

- csak a combfeszítők dolgoznak (ami a cél lenne!)


sok sikert!

2012. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom
2012. okt. 1. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

ha rendesen edzed az alsóhátad,gerinc feszítőd,akkor nagy gond nem lehet,önhibádból.

ha nagyon félted ezt a szakaszt,akkor tegyél be az edzéstervedbe heti 1 kettlebell edzést.

az elsősorban ennek a résznek a megerősítéséről szól és a gyakorlatok alatti mozgáskultúra kialakításában is ott az edző.

a kettlebell edzők meg addig nem hagynak békén,amíg nem csinálod tökéletesen,pl a guggolást.

2012. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!