Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon miért a fociba...

EmberMedve kérdése:

Magyarországon miért a fociba nyomják a milliárdokat, miközben azok a sportágak, amiben sikeresek vagyunk, haldokolnak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 6. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert Orbán és Csányi szívügye a foci.
2012. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Orbán előtt mégtöbbet nyomtak bele.
2012. okt. 6. 22:17
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Azért, mert a foci Európa legnépszerűbb sportja:

[link]


Ez nem csak a professzionális részére igaz, hanem a tömegsportra is. A legtöbb gyerek focizik óvodás korától fogva. Míg az úgymond "sikeres" sportágakat (vízilabda, kézilabda, judo stb.) csak elenyészően kevesen űzik.


Lehetne ezen változtatni, pl. elhatározhatná egy ország, hogy neki ezentúl a judo lesz a kedvenc sportja, és orrba-szájba nyomnák a pénzt a judo/vízilabda stb. klubokba, eseményekbe, tv-műsorokba stb.


De gondolj csak bele: melyik sport ennyire alkalmas még tömegsportnak? A vizes sportokhoz víz (uszoda) kell, sokba kerülnek, és macera elmenni edzésre. Esélytelen egy hétvégi grundfocizással szemben. A tenisz elit sport, a judóban meg verik az embert. A jeges sportokhoz jég kell. Maradnak tehát a labda csapatsportok, ezek közül meg ízlés dolga, hogy kinek mi tetszik, valahogy én a kosarat soha nem élveztem, a kézit meg nem próbáltam.


Még az amerikai vagy ausztrál foci lehetne, de az meg egy másik kultúra.

2012. okt. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj,hogy a tömegsportnak és versenysportnak semmi köze egymáshoz.Éppen az a baj a tömeggel,hogy ha nem versenyszerűen sportol,akkor még lehetősége sincs hobbiszinten űzni bármit is.Nyugodtan lehetne a versenykajakba, tornába vagy úszásba tenni a pénzt és tömegszinten meg a fociba.
2012. okt. 8. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert volt két jó csapatunk (dr. Sárosiék és Puskásék), és most mindenáron bizonyítani akarnak, de jelenleg nem vagyunk versenyben.

Természetesen az Albert korszak érdemeit nem szerettem volna kisebbíteni, de ők nem játszottak vb döntőt.

2013. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!