Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Verekedésnél miért kell az...

Verekedésnél miért kell az ellenfél szemébe nézni mindig?

Figyelt kérdés

1éve Thai_boxoltam úgy 3hónapot aztán abbahagytam mert jött a suli és nem volt olyan közel az edzés helyszíne hogy legyen időm még bejárni. Ott a mesterem azt mondta hogy mindig csak a szemébe nézzünk az ellenfélnek, ne nézzünk máshova. De most akkor vagy csak úgy nézek a szeme felé vagy nem tudok olvasni a szeméből mert én nem tudom kikövetkeztetni hogy mit akar, és ha alulról állon akarna ütni akkor azt simán bekapnám. Meg amúgy se tudom hogy ha nézel valaki szemébe honnan tudod hogy hazudik meg ilyesmi. Valaki eltudja magyarázni?


16F



2012. okt. 7. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Surgosen valts mestert mert ez karatefilmeken nott fel:D
2012. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már abbahagytam :D
2012. okt. 7. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez elég érdekes.... Küzdelemben jobban jársz ha kerülöd a "pont" nézést, tehát nem a szemét/kezét/könyökét nézed, hanem az egész képet.
2012. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 aikiboxer ***** válasza:

Teljesen jól mondta a mestered, az ellenfél szeme felé kell nézned, de fejlesztened kell a laterális látást is, hogy a látómező szélén érkező ütéseket/rúgásokat (pl. csapottat vagy lábsöprést) is meglásd. Sok fejvédővel az a baj, hogy korlátozza a látómezőt, és még a minimális korlátozás is akadályoz abban, hogy megfelelően reagálj.


Szóval a legjobb, ha az ellenfél szemébe nézel, és a tekinteteddel befogod az egész teret, tehát nem a két szép szemébe kell belefeledkezni vagy hipnotizálni, hanem őt magát nézni. Azért mondják ezt az edzők, hogy a szemébe nézz, mert így elkerülheted azt, hogy a kezét vagy a lábát nézd, vagy kalandozzék a tekinteted, ami tipikus kezdő hiba.


A legfontosabb azonban, hogy ne hunyorogj, ne kapd el a fejed, ha ütés jön, ne görnyedj össze stb. De ezt 3 hónap alatt reménytelen megtanulni.

2012. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lee12 ***** válasza:

annyi a lényeg hogy mindig őt nézd(az egészet ne csak a szemét

azért így mondta mert gyakran ütésnél (mondjuk bal egyenes) az ellenfél is indít veled és emiatt sokan félnek és fel se néznek ütés közben mert félnek az ütéstől

vagy ellenfeled elkzd csépelni és te kifordulsz mert félsz

ezért mondta hogy őt nézd

2012. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!