Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg veszélyes, ha fiatalon...

Tényleg veszélyes, ha fiatalon nagyobb súllyal edzünk, mint a testsúlyunk?

Figyelt kérdés
Olvastam egy rovatban, hogy ízületeknek nem tesz jót. Én 105 kg-al guggolok és 100 kg-al felhúzok, és 80 kg vagyok. Ízületeim bírják. Esetleg egy jó cikk?
2012. okt. 7. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
És lábtolón 200, ezt kihagytam.
2012. okt. 7. 15:16
 2/3 anonim ***** válasza:
míg növésbe vagy addig nem vagy csak óvatosan lehet használni a súlyzós edzést, és az olyan gyakorlatokat aminél a gerinc nagy + súlyt kell,hogy elviseljen ajánlott nem alkalmazni.
2012. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Természetesen amíg a csontok és porcok növekedése le nem zárul addig minden olyan terhelés, mely meghaladja a növésben lévő csont teherbírási képességét, negatívan befolyásolja a csont további növekedési menetét. Ha 13-14 évesen irreálisan nagy súlyokkal kezd edzeni valaki - habár erről megoszlanak a vélemények - de felmerül a magasság, csontnövekedés leállása is.

Általában abban minden hozzáértő egyetért, hogy 17-18 éves kor előtt ésszel kell edzeni, ha egyáltalán súlyzós edzéshez folyamodsz.


Ami ennél gyakoribb és súlyosabb probléma, az a hibás testtartással, ortopédiai problémákkal, gerincdefektusokkal való edzés elkezdése. A testépítők (akárcsak az emberek nagy részének) vannak kisebb és nagyobb szerkezeti, csontvázbeli problémái. Az így elkezdett testépítés nagyon durva dolgokban végződhet, kérdezz csak meg egy gyógytornászt, 100-120 kilós testépítők mennek hozzájuk akár 50%-os mélyhátizom hiánnyal! Ez azt jelenti, mivel csak a nagy felsőtest izmokat edzik meg, a törzsizmok olyan gyengék, hogy nem az, hogy egy normális ember szintjét nem érik el, de az alatt vannak. Képzelheted milyen lehet az ilyen sportolók csigolyái, porkorongjai helyzete.

Valójában minden testépítést alapos orvosi vizsgálatnak kéne megelőznie, komoly szakember irányításával, de erre ugye kinek van pénze, ideje (és információja), hogy elvégeztesse.

Tehát a testépítők java része hozzá nem értő módon, testtartáshibákkal, rosszul fog edzeni egész életében. Ezek a tények.

2012. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!